خانه / سلامت / معاون وزیر بهداشت:تا کنون بیماری خاصی در بین زائران مشاهده نشده است

معاون وزیر بهداشت:تا کنون بیماری خاصی در بین زائران مشاهده نشده است

سلامت نیوز:معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:کارشناسان این وزارتخانه در مرزهای سه گانه تردد زائران به عتبات عالیات مستقر هستند و تا کنون بیماری خاصی در بین زائران مشاهده نکرده اند

محمد حاجی آقاجانی شنبه در سفر به خوزستان و مرز چذابه و بازدید از روند ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خدمت رسانی در مرز چذابه به زائران اربعین حسینی به نحو مطلوب در حال انجام است و هیچگونه کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در این سه مرز وجود ندارد.
وی ادامه داد: در پایگاه درمانی و اورژانس مستقر در مرز چذابه خدمات بهداشت و درمانی کامل ارائه می شود و گروه بهداشت پایگاه بر ورود افراد به مرزها نظارت می کنند و در صورت مشاهده مشکلات تنفسی یا گوارشی، نمونه گیری و آموزش لازم به هموطنان ارائه می شود.
وی گفت: در عین حال اگر زائران عتبات عالیات در سه مرز یاد شده نیاز به درمان داشته باشند پزشکان و کارشناسان مستقر در مرز اقدامات درمانی لازم را انجام می دهند.
آقاجانی افزود:نیروهای اورژانس مستقر در مرز چذابه با داشتن امکانات بهداشتی و درمانی نظیر اتوبوس آمبولانس، تجهیزات پزشکی، آزمایشگاه و دندانپزشکی سیار، تزریقات، پزشک و دارو آماده خدمت رسانی به زائران هستند.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:بیماران فراوانی به این مرکز مراجعه کرده اند اما بیشتر آلرژی و سرما خوردگی بوده و خدمات لازم نیز به آنان ارائه شده است.
به گزارش ایرنا پایگاه بهداشت و درمان مستقر در در پایانه مرزی چذابه دارای بخشهای عمومی ، اتاق عمل سیار، دندانپزشکی و درمانگاه مامایی است.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در سفر به خوزستان از روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران عتبات عالیات در مرز چذابه بازدید کرد.
در این سفر، اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و جمعی از مسئولان محلی آقاجاین را همراهی کردند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

آزمایش خونی که احتمال مرگ را پیش‌بینی می‌کند

سلامت نیوز: محققان با استفاده از گروهی از نشانگرهای زیستی، آزمایش خونی طراحی کردند که احتمال مرگ یک فرد را در ۱۰ سال آینده پیش بینی می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دانشمندان آلمانی با بررسی های انجام شده روی ۴۴ هزار نفر، ۱۴ نشانگر زیستی را در خون شناسایی کردند که بر احتمال مرگ یک فرد اثر می گذارند. به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل ،این نشانگرهای زیستی که به استناد آزمایش های انجام شده با دقتی ۸۳ درصدی احتمال مرگ فرد را در ۱۶ سال آینده پیش بینی می کنند، به همه چیز از ایمنی و کنترل قند خون گرفته تا گردش چربی و التهاب ارتباط دارند. این روش هنوز در قالب یک آزمایش خون معمولی مانند آزمایش هایی که برای تشخیص عفونت در بیمار انجام می شود، تست نشده است. دانشمندان امید دارند که نتایج تحقیقاتشان به ابداع آزمایش خونی بینجامد که بتوان روزی از آن برای هدایت فرآیند درمان بیماران استفاده کرد و به عنوان نمونه با استفاده از آن در مورد شانس زنده ماندن بیماران میانسال، پیش از جراحی، اطمینان خاطر کسب کرد. پزشکان عموما با استفاده از فاکتورهایی چون فشارخون و سطح کلسترول می توانند احتمال مرگ یک فرد را طی یک سال آتی پیش بینی کنند اما پیش بینی این احتمال در بازه طولانی تری چون ۵ تا ۱۰ سال بعد، کار ساده ای نیست. اگرچه کارشناسان از این تحقیق به عنوان گامی هیجان انگیز یاد کرده اند اما متذکر شده اند که پیش از اجرای آن در دنیای واقعی به پژوهش های بیشتر در این باره نیاز است. جزئیات این پژوهش در نشریه Nature Communications منتشر شده است.