خانه / سلامت / معاینه هر بیمار ۲۰ دقیقه وقت میخواهد،چطور ۵۷۰ عمل در ماه دارند؟

معاینه هر بیمار ۲۰ دقیقه وقت میخواهد،چطور ۵۷۰ عمل در ماه دارند؟

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون اجتماعی با انتقاد از دو شغله بودن پزشکان گفت : برخی پزشکان در یک ماه ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده اند در حالی که بر اساس اعلام وزارت بهداشت فقط معاینه یک بیمار ۲۰ دقیقه وقت می خواهد!

به گزارش سلامت نیوز، سلمان خدادادی در گفتگو با جام جم آنلاین، درباره آخرین وضعیت تجمیع بیمه ها گفت: در رسیدگی به لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه ما چیزی به نام تجمیع بیمه ها ندیدیم در حالی که اقدامی ضروری است و دولت باید روی آن کار کارشناسی عمیق دقیقی انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید در عین حال طی یک لایحه ای به مجلس ارائه دهد چون یکی از راهکارهای حل مشکلات جامعه همین تجمیع بیمه ها است.

این نماینده مجلس درباره اهمیت تجمیع بیمه ها تاکید کرد: راهی جز این نداریم در همه دنیا هم بیمه ها محدود هستند نه اینکه ۲۰ صندوق داشته باشیم و همه شان هم ورشکسته باشند این جامعه را با تلاطم مواجه و ملتهب می کند و این کار مجلس نیست با یک قیام و قعود نمی توان چنین تصمیم بزرگی گرفت این کار دولت بعد از اقدام کارشناسی دقیق است.

رئیس کمیسیون اجتماعی درباره مشکلات طرح تحول سلامت هم بیان کرد:‌طرح تحول باید ادامه یابد اما منابع طرح تحول باید تامین شود اینطور نباشد هر روز دنبال تامین منابع باشیم در این صورت محکوم به توقف خواهد بود در حالی که اگر متوقف شود مشکلات حادی در مسائل اجتماعی و توقعاتی که برای مردم ایجاد شده بروز خواهد کرد.

خدادادی درباره افزایش درآمد پزشکان و بدهکار شدن بیمه ها یادآور شد: در برنامه ششم تصویب کرده ایم دولت لایحه بیاورد که ببینیم میخواهد چکار کند یکی از کمیسیون ها که در این رابطه باید نظر بدهد کمیسیون اجتماعی است و ما قطعا حمایت می کنیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص طرح ممنوعیت دو شغلگی پزشکان نیز گفت: متاسفانه رعایت نشده و در طرح تحول اگر چه طرح خوبی است اما ضعف هایی هم دارد از جمله همین دو شغله بودن پزشکان که باید حل شود.

خدادادی با بیان اینکه طرح تحول مشکلاتی جدی دارد خاطر نشان کرد: مثلا وزیر بهداشت گفت برخی پزشکان در یک ماه ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده اند هرچه فکر کردم که یک بیمار ۲۰ دقیقه معاینه اش طول می کشد اگر در حد معاینه هم باشد با حساب تمام تعطیلات و ۵شنبه ها در ماه ۲۰ عمل می شود چطور ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده اند؟ معلوم است مشکلاتی هست!

به گفته او طرح تحول این مشکلات را دارد باید بر طرف شود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

تهدید مسافران مترو با اسلحه پلاستیکی

سلامت نیوز: فردی که برای نشستن روی صندلی مترو، مسافران را با اسلحه پلاستیکی تهدید کرده بود، در ایستگاه چهارراه ولیعصر دستگیر شد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،روز گذشته مأموران انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از وقوع درگیری میان دو مسافر مترو باخبر شده و با حضور در محل به بررسی موضوع پرداختند. در بررسی های اولیه مشخص شد درگیری میان دو مسافر از داخل قطار آغاز شده و پس از پیاده شدن از آن نیز ادامه داشته است. همچنین در تحقیقات بعدی مأموران نیز مشخص شد که یکی از طرفین درگیری با اسلحه پلاستیکی و غصب عناوین، قصد ترساندن شهروندان را داشته و خود را مأمور معرفی کرده بود و درگیری نیز به همین دلیل آغاز شده است که در همین راستا دو طرف درگیری به پلیس مترو منتقل شده و در آنجا مشخص شد که دعوا بر سر نشستن روی صندلی آغاز شده و هنگامی که متهم جایی برای نشستن پیدا نکرده با نشان دادن اسلحه اش به مسافران نشسته بر روی صندلی خود را مأمور معرفی کرده و درخواست نشستن روی صندلی را کرده است که با توجه به پلاستیکی بودن اسلحه شهروندان با این فرد درگیر شده اند. در ادامه بررسی های انجام شده با توجه به رفتار غیرعادی متهم این احتمال مطرح شد که وی دچار اختلالات روانی باشد که در همین راستا مقرر شد بررسی های بیشتر روی این فرد انجام شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس پیشگیری تهران بزرگ با تأیید این خبر اعلام کرد: گزارش اولیه در این خصوص تنظیم شده و متهم برای سیر مراحل قانونی و نیز بررسی شرایط روحی و روانی به کلانتری ۱۲۹ جامی تحویل داده شد تا با دستور قضائی دستوران بعدی در موردش انجام شود.