خانه / سلامت / معاینه هر بیمار ۲۰ دقیقه وقت میخواهد،چطور ۵۷۰ عمل در ماه دارند؟

معاینه هر بیمار ۲۰ دقیقه وقت میخواهد،چطور ۵۷۰ عمل در ماه دارند؟

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون اجتماعی با انتقاد از دو شغله بودن پزشکان گفت : برخی پزشکان در یک ماه ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده اند در حالی که بر اساس اعلام وزارت بهداشت فقط معاینه یک بیمار ۲۰ دقیقه وقت می خواهد!

به گزارش سلامت نیوز، سلمان خدادادی در گفتگو با جام جم آنلاین، درباره آخرین وضعیت تجمیع بیمه ها گفت: در رسیدگی به لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه ما چیزی به نام تجمیع بیمه ها ندیدیم در حالی که اقدامی ضروری است و دولت باید روی آن کار کارشناسی عمیق دقیقی انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: دولت باید در عین حال طی یک لایحه ای به مجلس ارائه دهد چون یکی از راهکارهای حل مشکلات جامعه همین تجمیع بیمه ها است.

این نماینده مجلس درباره اهمیت تجمیع بیمه ها تاکید کرد: راهی جز این نداریم در همه دنیا هم بیمه ها محدود هستند نه اینکه ۲۰ صندوق داشته باشیم و همه شان هم ورشکسته باشند این جامعه را با تلاطم مواجه و ملتهب می کند و این کار مجلس نیست با یک قیام و قعود نمی توان چنین تصمیم بزرگی گرفت این کار دولت بعد از اقدام کارشناسی دقیق است.

رئیس کمیسیون اجتماعی درباره مشکلات طرح تحول سلامت هم بیان کرد:‌طرح تحول باید ادامه یابد اما منابع طرح تحول باید تامین شود اینطور نباشد هر روز دنبال تامین منابع باشیم در این صورت محکوم به توقف خواهد بود در حالی که اگر متوقف شود مشکلات حادی در مسائل اجتماعی و توقعاتی که برای مردم ایجاد شده بروز خواهد کرد.

خدادادی درباره افزایش درآمد پزشکان و بدهکار شدن بیمه ها یادآور شد: در برنامه ششم تصویب کرده ایم دولت لایحه بیاورد که ببینیم میخواهد چکار کند یکی از کمیسیون ها که در این رابطه باید نظر بدهد کمیسیون اجتماعی است و ما قطعا حمایت می کنیم.

وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص طرح ممنوعیت دو شغلگی پزشکان نیز گفت: متاسفانه رعایت نشده و در طرح تحول اگر چه طرح خوبی است اما ضعف هایی هم دارد از جمله همین دو شغله بودن پزشکان که باید حل شود.

خدادادی با بیان اینکه طرح تحول مشکلاتی جدی دارد خاطر نشان کرد: مثلا وزیر بهداشت گفت برخی پزشکان در یک ماه ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده اند هرچه فکر کردم که یک بیمار ۲۰ دقیقه معاینه اش طول می کشد اگر در حد معاینه هم باشد با حساب تمام تعطیلات و ۵شنبه ها در ماه ۲۰ عمل می شود چطور ۵۷۰ عمل جراحی انجام داده اند؟ معلوم است مشکلاتی هست!

به گفته او طرح تحول این مشکلات را دارد باید بر طرف شود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

بیماری‌های منتقله از پشه‌های آئدس به‌مراتب خطرناک‌تر از پشه مالاریا است

سلامت نیوز:مشاور وزیر بهداشت و درمان گفت: بهسازی محیط و از بین بردن زیستگاه پشه آئدس مؤثرترین قدم در پیشگیری از بیماری های تب دانگ، چیکن گونیا و زیکا است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی زعیم صبح امروز در جلسه مشترک کارشناسان بهداشتی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، افزود: جمع آوری لاستیک های فرسوده که می تواند محل زیستگاه پشه آئدس باشد، امری بسیار ضروری است. وی با تأکید بر اهمیت تشخیص به موقع بیماری، تصریح کرد: بیماری های منتقله از پشه آئدس درمان قطعی ندارد و تنها راه مبارزه با بیماری های تب دانگ، چکین گونیا و زیکا کنترل ناقل این بیماری ها است. زعیم خاطرنشان کرد: تخم، لارو، پوپ و یا فرم بالغ پشه، که عامل بیماری تب دانگ، چیکن گونیا و زیکا است می توانند از طریق واردات گیاه بامبو، همچنین واردات انواع لاستیک های ماشین وارد یک منطقه شود، همین موضوع اهمیت توجه به این بیماری در منطقه را بیشتر کرده است. وی با بیان اینکه بیماری های منتقله از این نوع پشه به مراتب خطرناک تر و کشنده تر از پشه مالاریا است و در حال حاضر هیچ واکسنی برای آن ها وجود ندارد، عنوان کرد: شیوع این بیماری در کشور پاکستان و کشورهای آسیایی و همچنین مشاهده این بیماری ها در بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل تردد مسافرین و واردات کالا از این کشورها احتمال ورود پشه های مهاجم آئدس از طریق کالا مخصوصاً لاستیک و همچنین گیاهان تزئینی نظیر گل لاکی بامبو از این کشورها وجود دارد. زعیم تصریح کرد: با توجه به اینکه کشورهای افغانستان و پاکستان به دلیل مشکلات داخلی و نداشتن بودجه، نیرو و سیستم بهداشتی مناسب در وضعیت نابسامان و در معرض بیماری های گوناگون مسری قرار دارند پس باید اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد، تا این پشه وارد کشور و منطقه نشود. مشاور وزیر بهداشت و درمان با اشاره به موقعیت جغرافیای خاص کشور برتشدید مراقبت های بهداشتی در مبادی ورودی و بهسازی محیط اضافه کرد: تب دانگ نه تنها به سیستم بهداشت و درمان آسیب می رساند بلکه این خطر کشور را از نظر بعد اقتصادی و سیاسی و امنیتی نیز تهدید می کند؛ بنابراین در این راستا باید از تمام ظرفیت ها و همکاری بین بخشی و سایر ارگان ها استفاده کرد. مشاور وزیر بهداشت و درمان در پایان ضمن بیان اهمیت بیماری های زیکا و تب دانگی و چیکن گونیا منتقله از پشه های آئدس در مورد لزوم آگاه سازی بخش های مختلف بهداشت و درمان و مسئولین، اظهار کرد: بیماری های منتقله از این نوع پشه به مراتب خطرناک تر و کشنده تر از پشه مالاریا است. در حال حاضر هیچ واکسنی برای آن ها وجود ندارد.