خانه / سلامت / ملخ ها تهدید جانی برای مردم مناطق سیل زده ندارند

ملخ ها تهدید جانی برای مردم مناطق سیل زده ندارند

سلامت نیوز: رئیس انجمن صنفی متخصصان بیماری های عفونی و میکروبیولوژیکی ایران با اشاره به هجوم ملخ ها به مناطق سیل زده گفت: ملخ ها سلامت مردم را تهدید نمی کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،مسعود مردانی افزود: هجوم ملخ ها به مناطق سیل زده از جمله خوزستان سلامت انسانی را به خطر نمی اندازد و موجب بروز بیماری نمی شود.
وی اظهار داشت: ملخ ها می توانند به مزارع گندم و جو آسیب بزنند، مردم نگران بروز بیماری ناشی از ملخ ها نباشند زیرا این حشرات تهدید جانی ندارند.

* بیماری های عفونی به خوبی کنترل شده اند
مردانی با بیان اینکه مدیریت بیماری های عفونی در مناطق سیل زده به خوبی کنترل شده است، ادامه داد: هیچ بیماری عفونی میان مردم سیل زده شایع نشده و تیم های بهداشتی و درمانی به طور مرتب بیماری هایی را که ممکن است شیوع یابند، مدیریت و کنترل می کنند.
این متخصص بیماری های عفونی اضافه کرد: با توجه به اینکه یک ماه از سیل در استان های گلستان، لرستان و خوزستان می گذرد و اکنون وقت پاکسازی فضولات ناشی از سیل است، به مردم این مناطق و افرادی که در حال کمک و امدادرسانی هستند، توصیه می شود موارد بهداشتی را کاملا رعایت کنند.
به گفته مردانی، شستشوی دست ها با آب و صابون برای پیشگیری از بیماری های انگلی و عفونی بسیار مهم و ضروری است و اگر موارد مشکوکی از این بیماری ها مشاهده شد، باید به مراکز درمانی و بهداشتی برای درمان مراجعه شود.

* احتمال شیوع بیماری ها با گرم شدن هوا
وی افزود: به دنبال بروز سیل بیماری های اسهالی، حاد عفونی، عفونت های انگلی و وبا بسیار شایع می شود که خوشبختانه با مدیریت تیم های بهداشتی و درمانی هیچگونه موردی تاکنون در مناطق سیل زده گزارش نشده ولی با گرم شدن فصل گرما ممکن است این بیماری ها شیوع یابند.
مردانی خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می شود قبل از خوردن آب آشامیدنی از سلامت آن مطمئن شده، سبزی و میوه ها را قبل از مصرف کاملا شستشو دهند و از مواد غذایی که از سالم بودن آنها اطمینان دارند، استفاده کنند.
وی تاکید کرد: رعایت بهداشت فردی از سوی مردم مناطق سیل زده به پیشگیری و جلوگیری از اپیدمی بیماری ها بسیار کمک می کند و باید تیم های بهداشتی و درمانی را در این زمینه یاری دهند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

"دیابت" و اختلالاتی که در گوارش ایجاد می‌کند

سلامت نیوز:در اثر عواملی چون افزایش شیوع چاقی ناشی از شکل نادرست زندگی شهر نشینی و افزایش سـن جوامـع بـشری، شـیوع بیمـاری دیابت در جهان بـه سـرعت رو بـه افـزایش اسـت و متاسـفانه ایـن افــزایش در کشورهای در حال توسعه از جمله در کـشور ما چشمگیرتر است. به گزارش سلامت نیوز بخه نقل از ایسنا، مبتلایان به دیابت بیش از دیگران در معـرض خطـر بـروز عوارضـی مانند اختلالات بینایی، حملات قلبی– عروقی، قطع پا و یا نارسـایی کلیوی قرار دارند. مطالعات اخیر نشان داده اند که با رعایـت برنامـه غذایی سالم، اعتدال در مصرف غذا، داشتن فعالیت فیزیکی منظم، کنترل دقیق قند خون و... از بروز بسیاری از این عوارض جلوگیری می شود و بدین طریق بیماران دیـابتی مـی تواننـد از یـک زندگی سالم و طول عمر طبیعی بهره منـد شوند. اختلال گوارشی ناشی از دیابت از ابتدای زمان تشخیص دیابت نوع دو و از پنج سال بعد از شروع دیابت نوع یک، ممکن است کار دستگاه گوارش مختل شود. اگر قند خون به مدت طولانی بالا باشد، تغییرات شیمیایی در رشته های عصبی ایجاد شده و عروق تغذیه کننده این رشته ها دچار آسیب دیدگی می شوند. در نتیجه، کار رشته های عصبی معده و روده مختل و یا به کلی متوقف می شود. پیامدهای این وقایع می توانند تاخیر در تخلیه محتویات معده و یا بروز یبوست و اسهال دیابتی باشد. اسهال دیابتی در بیمار دیابتی، کندی حرکت روده باعث رشد بیش از حـد بـاکتری های روده می شود. تجمع باکتری ها در روده باعث بروز اسهال می شود. در صورت اثبات این حالت ممکن است برای بیمار آنتی بیوتیـک یا داروهای دیگری تجویز شود. علل دیگری هم وجود دارند که می توانند باعث بروز اسهال در بیمـار دیـابتی شـوند. در صـورت بـروز اسهال در بیمار دیابتی و ادامه آن به مدت بیش از دو هفته، ضمن نیـاز به کنترل دقیق قند خون، مراجعه به پزشک متخصص گـوارش لازم است. یبوست دیابتی ممکن است فرد دیابتی دچار یبوست شود کـه با مصرف غـذاهای حـاوی فیبـر مثـل میـوه، سبزی، خوردن مایعات کافی و انجام فعالیت های ورزشی تا حدی بهبود می یابد. در مواردی که یبوست طـول کـشیده، ممکن است پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز کنـد. بررسی علـت بـروز یبوسـت در بیمـار دیــابتی توســط پزشــک متخـصص گـوارش لازم است. بنابر اعلام پژوهشکده علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، علائم تاخیر در تخلیه معده شامل سوزش سردل، تهوع، استفراغ غذاهای هضم نشده، احساس پری شکم و سیری زودرس، کاهش وزن، نفخ شکم، نوسان در میزان قند خون، کاهش اشتها، برگشت غذا از معده به مری و... است که البته شدت این نشانه ها می تواند کم، متوسط یا زیاد باشد.