خانه / تغذیه / هر نان صنعتی بهتر از نان سنتی نیست

هر نان صنعتی بهتر از نان سنتی نیست

سلامت نیوز: عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برخلاف تصور رایجی که وجود دارد، هر نان صنعتی موجود در بازار، بهتر از نان سنتی نیست.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سینا پرس،دکتر محمدحسین عزیزی افزود: ترکیب آردهای مختلف مشخص است و از این نظر، نان صنعتی تفاوت چندانی با نان سنتی ندارد، بلکه تفاوت بین این دو نان به تفاوت در میزان افزودنی های موجود در این نان ها برمی گردد.

به گفته رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران، اگر در نان صنعتی، افزودنی هایی مثل روغن، شکر، پودر شیرخشک، گلوتن و سایر افزودنی های مجاز وجود داشته باشد، ارزش تغدیه ای نان صنعتی بالاتر از نان سنتی خواهد بود، اما اگر در فرآیند پخت نان صنعتی، این افزودنی ها اضافه نشود، آن وقت نان صنعتی با نان سنتی، فقط در ظاهر با همدیگر فرق خواهند داشت.

این متخصص صنایع غذایی تاکید کرد: فقط زمانی می توانیم بگوییم پخت نان صنعتی، بهداشتی تر و استانداردتر از نان سنتی است که نان های صنعتی در کارخانه های بزرگ ساخته شوند، زیرا در این کارخانه ها، دستگاه های اتوماتیک وجود دارد و فرآیند کار نیز از سوی مدیر فنی، مدیر آرمایشگاه و مدیر کنترل نظارت می شود. در این کارخانه های بزرگ، سازمان استاندارد و سایر نهادهای مرتبط نیز از محصولات تولیدی نمونه گیری می کنند.

وی یادآور شد: فقط در این شرایط استاندارد، می توان اعلام کرد که نان صنعتی بهتر از نان سنتی است، اما در غیر اینصورت، نمی توان چنین ادعایی را مطرح کرد.

خرید نان صنعتی به هیچ وجه در اولویت نان سنتی قرار ندارد و حتی گاهی اوقات، خرید نان صنعتی از این کارگاه های غیرمجاز و غیر بهداشتی می تواند برای سلامت مصرف کننده هم خطرناک باشد

عزیزی با اشاره به کارگاه های کوچک تولیدکننده نان صنعتی، عنوان کرد: در بسیاری از این کارگاه ها، استانداردهای بهداشتی رعایت نمی شود و خیلی اوقات، خبری از افزودنی های نان نیز وجود ندارد. در این شرایط، خرید نان صنعتی به هیچ وجه در اولویت نان سنتی قرار ندارد و حتی گاهی اوقات، خرید نان صنعتی از این کارگاه های غیرمجاز و غیر بهداشتی می تواند برای سلامت مصرف کننده هم خطرناک باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: هزاران سال است که در کشور ما نان ها به صورت مسطح و نازک پخت می شوند، زیرا در فرهنگ ما لقمه گرفتن غذا رواج دارد. در کشورهایی مثل چین و ژاپن نیز همین شیوه پخت نان رایج است، اما در کشورهای اروپایی و آمریکایی، از منظر تاریخی همواره تمایل به مصرف نان های حجیم وجودداشته است، زیرا در فرهنگ آنها، برش دادن نان بیشتر رواج دارد.

به عقیده این استاد دانشگاه، این تفاوت ظاهری نان ها فقط به ذائقه و عادت تاریخی و فرهنگی این کشورها برمی گردد و به هیچ وجه به این معنی نیست که نان های حجیم و رایج در خارج از کشور نسبت به نان مسطح ایرانی، ارزش تغذیه ای بالاتری داشته باشند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

راه‌اندازی سامانه‌ رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی هیات امنای ارزی وزارت بهداشت

سلامت نیوز: رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت گفت: سامانه جامع و یکپارچه نرم افزارهای هیات امنا در جهت شفاف سازی هرچه بیشتر اقدامات این مجموعه برای اولین بار در حال راه اندازی است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مهدی یوسفی درباره اهداف پیاده سازی سامانه های نرم افزاری هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: حرکت در مسیر تعالی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و با توجه به اینکه هیات امنا نهادی عام المنفعه است که در خصوص تامین تجهیزات برای بیماران اقدام می کند باید از هر لحاظ سرآمد باشد. وی با بیان اینکه سیستم های اطلاعاتی از مهم ترین راه حل ها جهت تسهیل، کنترل و نظارت بر گردش اطلاعات و بهبود تصمیم گیری در سازمان ها و مجموعه های دولتی هستند، افزود: سند RFP رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی به منظور طراحی، توسعه و استقرار سامانه جامع و یکپارچه نرم افزاری و دربردارنده داشبورد مدیریتی تدوین شده، است و برگرفته از تجاربی در خصوص طراحی و پیاده سازی سامانه های اطلاعاتی مشابه، دستورالعمل ها، قوانین و مقررات مرتبط است. رییس هیات امنای صرف جویی ارزی در معالجه بیماران عنوان کرد: مکانیزه سازی فرآیندهای مدیریتی، عملیاتی و پشتیبانی در جهت کاهش هزینه ها، کاهش زمان انجام فعالیت ها و ارتقاء کیفیت و افزایش رضایتمندی مشتریان حقیقی و حقوقی هیات امناء در راستای نیل به اهداف کلان حوزه بهداشت و درمان از اهداف پیاده سازی این سامانه در هیات امنا است. بنابر اعلام وبدا، یوسفی ادامه داد: انطباق حداکثری فرآیندها و کاربرد سامانه اطلاعاتی با استراتژی ها و سیاست های هیات امنا، توسعه و پیاده سازی یک سامانه اطلاعاتی اثربخش، کارا و منطبق بر نیازهای هیات امنا، شناسایی گلوگاه های عملیاتی جهت افزایش پویایی و امکان رصد و پایش مرحله به مرحله فرآیندهای عملیاتی هیات امنا در حوزه های مختلف نیز از دیگر اهداف این سامانه است. وی در پایان خاطرنشان کرد: سامانه در حال راه اندازی امکان استفاده از اطلاعات تجمیعی برگرفته از داشبورد مدیریتی جهت پیش بینی نیازهای آتی و برنامه ریزی و سیاستگذاری برای پاسخ مناسب به آنها و حرکت به سمت کاهش مراجعات حضوری و افزایش ارائه خدمات آنلاین از طریق ایجاد زیر ساخت های اطلاعاتی مناسب را نیز فراهم می کند.