خانه / اخبار پزشکی / هزینه سل مقاوم به درمان ۴۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است

هزینه سل مقاوم به درمان ۴۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علیرضا رئیسی در هشتمین کنگره سراسری سل در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، افزود: برای کنترل بیماری سل نباید فقط یک برنامه تشخیص و درمان پزشکی داشته باشیم بلکه نیازمند یک برنامه جامع اجتماعی هستیم.

وی افزود: مسکن نامناسب و غیر بهداشتی که نور کم و رطوبت بالا دارد در بروز بیماری سل موثر است، بنابراین برای کنترل بیماری سل فقط خریدن و آوردن داروهای گرانقیمت و دستگاه های تشخیص سریع از خارج کافی نیست بلکه باید یک برنامه جامع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشیم.


رئیسی در ادامه با بیان این که عوامل و شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی هر اجتماع در شیوع و کنترل بیماری سل دخیل هستند، افزود: برای همین وقتی شرایط اقتصادی یک کشور و GDP ارتقاء می یابد شاهد کاهش سل در آن کشور هستیم.


وی تصریح کرد: بنابراین نباید فقط نگاه ما درمان محور باشد و برای اینکه بتوانیم تا سال ۲۰۵۰ سل را به صفر برسانیم چاره ای جز ارتقای شاخص های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نداریم.


معاون وزیر بهداشت در ادامه گفت: اینکه می بینید شیوع سل در کشورهای همسایه موجب مشکل برای ما هم شده به دلیل بی توجهی به همین مسائل است.


رئیسی تاکید کرد: هزینه درمان سل ۴۵۰ هزار تومان در یک دوره نهایتاً ۶ ماهه است ولی هزینه سل مقاوم به درمان ۴۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است که ۵۰ درصد شانس درمان وجود دارد و ۱۸ تا ۲۴ ماه نیز درمان آن وقت می برد.


معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان توسعه یافتگی جوامع را موجب کاهش خود به خود بیماری سل دانست.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید