خانه / سلامت / هشدار در مورد وقوع طوفان تندری/ سیلاب در ۱۰ استان کشور

هشدار در مورد وقوع طوفان تندری/ سیلاب در ۱۰ استان کشور

سلامت نیوز: کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پدیده جوی کشور وزش باد است،از احتمال وقوع طوفان تندری در برخی استان ها هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،محمد اصغری ، اظهار داشت: امروز برای شهرهای تهران، آبعلی، کوهرنگ، شهرکرد و آبادان وقوع رعد و برق پیش بینی می‌شود. این وضعیت برای شهرهای استان‌های های گیلان و اردبیل هم رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: در برخی شهرهای استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلوو بویر احمد، لرستان، ایلام، مرکزی، یزد، اصفهان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی امروز احتمال آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پدیده جوی ۴۸ ساعت آینده کشور، وزش باد است، تاکید کرد: احتمال وقوع طوفان تندری در برخی استان‌های کشور وجود دارد. به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنم در زمان وزش باد توصیه‌های ایمنی را رعایت کنند.

اصغری از بارش باران در استان بوشهر و جنوب شرق کشور از فردا خبر داد و گفت: بارش‌های کشور از فردا در استان‌های جنوب شرق و بوشهر رخ می‌دهد. همچنین احتمال وقوع رگبار در غرب کشور است.

وی افزود: اوج بارش‌ها روز چهارشنبه در استان‌های سیستان وبلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و یزد خواهد بود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

راه‌اندازی سامانه‌ رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی هیات امنای ارزی وزارت بهداشت

سلامت نیوز: رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت گفت: سامانه جامع و یکپارچه نرم افزارهای هیات امنا در جهت شفاف سازی هرچه بیشتر اقدامات این مجموعه برای اولین بار در حال راه اندازی است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مهدی یوسفی درباره اهداف پیاده سازی سامانه های نرم افزاری هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: حرکت در مسیر تعالی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و با توجه به اینکه هیات امنا نهادی عام المنفعه است که در خصوص تامین تجهیزات برای بیماران اقدام می کند باید از هر لحاظ سرآمد باشد. وی با بیان اینکه سیستم های اطلاعاتی از مهم ترین راه حل ها جهت تسهیل، کنترل و نظارت بر گردش اطلاعات و بهبود تصمیم گیری در سازمان ها و مجموعه های دولتی هستند، افزود: سند RFP رصد و پایش فرآیندهای عملیاتی به منظور طراحی، توسعه و استقرار سامانه جامع و یکپارچه نرم افزاری و دربردارنده داشبورد مدیریتی تدوین شده، است و برگرفته از تجاربی در خصوص طراحی و پیاده سازی سامانه های اطلاعاتی مشابه، دستورالعمل ها، قوانین و مقررات مرتبط است. رییس هیات امنای صرف جویی ارزی در معالجه بیماران عنوان کرد: مکانیزه سازی فرآیندهای مدیریتی، عملیاتی و پشتیبانی در جهت کاهش هزینه ها، کاهش زمان انجام فعالیت ها و ارتقاء کیفیت و افزایش رضایتمندی مشتریان حقیقی و حقوقی هیات امناء در راستای نیل به اهداف کلان حوزه بهداشت و درمان از اهداف پیاده سازی این سامانه در هیات امنا است. بنابر اعلام وبدا، یوسفی ادامه داد: انطباق حداکثری فرآیندها و کاربرد سامانه اطلاعاتی با استراتژی ها و سیاست های هیات امنا، توسعه و پیاده سازی یک سامانه اطلاعاتی اثربخش، کارا و منطبق بر نیازهای هیات امنا، شناسایی گلوگاه های عملیاتی جهت افزایش پویایی و امکان رصد و پایش مرحله به مرحله فرآیندهای عملیاتی هیات امنا در حوزه های مختلف نیز از دیگر اهداف این سامانه است. وی در پایان خاطرنشان کرد: سامانه در حال راه اندازی امکان استفاده از اطلاعات تجمیعی برگرفته از داشبورد مدیریتی جهت پیش بینی نیازهای آتی و برنامه ریزی و سیاستگذاری برای پاسخ مناسب به آنها و حرکت به سمت کاهش مراجعات حضوری و افزایش ارائه خدمات آنلاین از طریق ایجاد زیر ساخت های اطلاعاتی مناسب را نیز فراهم می کند.