خانه / سلامت / واکسیناسیون بدون درد با استفاده از برچسب‌های حاوی میکروسوزن

واکسیناسیون بدون درد با استفاده از برچسب‌های حاوی میکروسوزن

سلامت نیوز: محققان نوعی برچسب حاوی میکروسوزن ساختند که امکان تزریق واکسن آنفلوآنزا را بدون درد فراهم می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، چنانکه از نام این برچسب‌ها مشخص است، برای تزریق واکسن یک برچسب حاوی مجموعه‌ای از میکروسوزن‌ها روی پوست شخص چسبانده می‌شود و در مدت کوتاهی این میکروسوزن‌ها در بدن وی جذب می‌شوند و واکسن را به جریان خون او منتقل می‌کنند.

،به گزارش ساینس دیلی، این شیوه نه تنها بدون درد است، بلکه برای حمل و نقل و نگهداری واکسن‌ها نیازی به سرد کردن آن‌ها نیست و پس از تزریق واکسن، آنچه به شکل یک نوارچسب باقی می‌ماند با ایمنی کامل و بدون هرگونه آسیب زیستی دور انداخته می‌شود.

همچنین به دلیل سادگی کار با این برچسب‌ها می‌توان در منزل و بدون نیاز به مراجعه به پزشک نیز از آن‌ها استفاده کرد. محققان امیدوارند این ویژگی موجب افزایش استفاده از واکسن آنفلوآنزا در بین مردم شود. آزمایشات کلینیکی این واکسن در سال ۲۰۱۵ با همکاری ۱۰۰ داوطلب ۱۸ تا ۴۹ ساله آغاز شد و نشان داد نتیجه استفاده از برچسب‌ها مشابه تزریق مستقیم واکسن به بدن است و بیش از ۷۰ درصد داوطلبان استفاده از این برچسب‌ها را به تزریق واکسن ترجیح دادند.
این شیوه تزریق واکسن به غیر از قرمزی اطراف برچسب و خارش چندروزه آن، هیچ عوارض جانبی دیگری ندارد و داروی موجود روی برچسب بدون نیاز به نگهداری در یخچال، تا یک سال خواص خود را حفظ می‌کند.

با وجود توصیه‌های مکرر پزشکان به استفاده از واکسن آنفلوآنزا، این بیماری یکی از علل عمده ناخوشی و مرگ و میر در جهان است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه The Lancet منتشر شده است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.