خانه / اخبار پزشکی / وزارت بهداشت متولی آموزش های زمان ازدواج است

وزارت بهداشت متولی آموزش های زمان ازدواج است

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حامد برکاتی در حاشیه اجلاس معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی، اظهارداشت: براساس سیاست های کلان نظام سلامت و سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت، متولی آموزش های حین ازدواج است و براساس مصوبه هیات دولت، شورای اجتماعی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیریت آموزش های سلامت را بر عهده داشته و بخش عمده ای از آموزش های جنسی بعد از ازدواج نیز بر عهده وزارت بهداشت است. 

وی ادامه داد: آموزش های جنسی صرفا به دوران بعد از ازدواج اختصاص خواهد داشت، چرا که آموزش های جنسی قبل از ازدواج خلاف عرف، شرع و اجتماع و رفتار سلامت است و اگر آموزش داده شود به نوعی ترویج این رفتار است و به همین دلیل باید آموزش های جنسی بعد از ازدواج صورت گیرد.       

برکاتی با بیان اینکه آموزش احکام دوره آموزش جنسی بعد از ازدواج توسط سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: آموزش های حقوقی ازدواج با قضات و وکلای مورد تایید قوه قضاییه بوده و در بحث آموزش های روانشناسی، سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی همکاری می کنند و مدیریت این آموزش ها بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ناکافی بودن آموزش های بعد از ازدواج و درخواست ایشان برای ارتقای کیفیت و کمیت این آموزش ها گفت: مشاوره حین ازدواج در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، البرز و شیراز به صورت استاندارد در حال انجام است. این آموزش ها در گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی همدان، گلستان و مشهد ارائه شده بود. همچنین دانشگاههای علوم پزشکی اراک، ساوه، خمین، اصفهان، کاشان و قم به آموزش های جنسی استاندارد شده بعد از ازدواج اضافه خواهند شد و استان های گیلان و مازندارن نیز در اولویت های بعدی برگزاری کارگاه های آموزشی قرار خواهند گرفت و تا پایان سال نیز، کرمانشاه به دیگر استان ها افزوده خواهد شد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دلایل ایجاد بازار سیاه دارو در کشور/شناسایی مسیرهای قاچاق

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: ما بازار دارویی را به طور کامل رصد می‌کنیم، اما رصد بازار سیاه دارو در حوزه اختیارات و وظایف سازمانی ما نیست.

پاسخی بگذارید