خانه / سلامت / وضعیت بارشی کشور طی روزهای آینده

وضعیت بارشی کشور طی روزهای آینده

سلامت نیوز: مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وضعیت بارشی استان های مختلف کشور، از کاهش روند بارشی کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، احد وظیفه در گفت وگو با پانا ، اظهار کرد: با توجه به تحلیل آخرین اطلاعات دریافتی با عبور سریع یک موج باران‌زا از روی کشور، در ابتدای صبح امروز (شنبه ۱۳ آذر) بارش پراکنده باران و برف در شمال غرب و رگبار باران، در برخی نقاط همراه با رعد و برق در استان‌های جنوب و جنوب شامل خوزستان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط در بعدازظهر امروز خاتمه می‌یابد.

وی افزود: هوای نسبتا گرم در استان گیلان در روز شنبه نیز باقی خواهد ماند و از بعدازظهر روند کاهش دما در این استان آغاز می‌شود که تا اواسط هفته ادامه می‌یابد.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: یکشنبه شب رگبار موقت باران در جنوب غرب کشور انتظار می‌رود و در سایر نقاط در این روز بارندگی پیش‌بینی نمی‌شود. روز دوشنبه ۱۵ آذر نیز بارش پراکنده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی رخ می‌دهد.

وظیفه در مورد هوای استان تهران طی دو روز آینده نیز تصریح کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه ۱۴ آذر، صاف، در اواخر وفت نیمه ابری، با حداکثر و حداقل دمای ۱۵ و ۴ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ۱۵ آذر، کمی ابری تا نیمه ابری با حداکثر و حداقل دمای ۱۵ و ۵ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

شناسایی داروهای مورد علاقه قاچاقچیان از سوی وزارت بهداشت

سلامت نیوز: مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی عمده داروهای مورد علاقه سوداگران برای قاچاق به خارج گفت: کلیه فعالیت های این حوزه تحت سامانه ای در قالب یک پکیج در نظر گرفته شده تا از این پدیده جلوگیری شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا غلامحسین مهرعلیان در یک برنامه رادیویی ضمن اشاره به دو پدیده در حوزه بازار سیاه و قاچاق دارویی اظهار کرد: پدیده قاچاق دارو به داخل و قاچاق دارو به خارج دو پدیده مهم در این بازار هستند که سازوکار خاص خود را دارند. سوداگران این حوزه بنا به دلایل و انگیزه ای که بر اساس سیاست های وزارت بهداشت ایجاد شده، اقدام می کنند. مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در ادامه گفت: سوداگران برخی از فرآورده های دارویی را که در داخل یافت نمی شود از مجرای غیرقانونی تهیه و از خارج وارد کشور می کنند البته عمده این داروها، داروهای برندی هستند که ما معادل آن را در داخل داریم. وی افزود: بر اساس ابلاغ سیاست بالادستی و وزارت بهداشت از واردات داروهایی که در داخل تولید می شوند معذوریم و به همین دلیل عده ای این داروها را تهیه و از مبادی رسمی و غیررسمی وارد کشور می کنند. مهرعلیان درباره دلیل قاچاق دارو به خارج از کشور بیان کرد: اختلاف نرخ قیمت دارو در داخل کشور با خارج، این انگیزه را برای سوداگران ایجاد کرده که بخشی از داروهای تولید داخل را از کشور خارج کنند. با تخصیص یارانه و ارز دولتی به داروهای مورد نیاز مردم قیمت دارو کاهش می یابد و سوداگران نیز با سوء استفاده از این موضوع، اقدام و دارو را با ترفندهای خود از ایران خارج می کنند. مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که رصد و پایش بازار سیاه دارو بر عهده کدام سازمان است، گفت: در مورد قاچاق دارو به کشور پلیس مرزی و گمرک باید تلاش کنند و مانع از ورود این کالا به داخل کشور شوند اما درباره قاچاق دارو از کشور قضیه پیچیده تر است معمولاً یک فرد یا موسسه دارو را از داروخانه تهیه و به خارج از کشور صادر می کنند. جلوگیری از این پدیده همکاری چندجانبه ای از پلیس ، سازمان های بیمه گر، سازمان های تعزیراتی و سازمان غذا و دارو را می طلبد. وی در پایان با بیان اینکه سازمان غذا و دارو عمده داروهای مورد علاقه سوداگران برای قاچاق به خارج را شناسایی کرده است، تصریح کرد: کلیه فعالیت های این حوزه تحت سامانه ای در قالب یک پکیج در نظر گرفته شده تا از این پدیده جلوگیری شود البته حجم قاچاق دارو نسبت به حجم کل بازار دارویی بسیار ناچیز است و البته معتقد هستیم که این حجم ناچیز نیز باید کنترل شود. مهر علیان در پایان با اشاره به اینکه ما بازار دارویی را به طور کامل رصد می کنیم، گفت: رصد بازار سیاه دارو در حوزه اختیارات و وظایف سازمانی ما نیست.