خانه / اخبار پزشکی / وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌ زده قابل قبول است

وضعیت بهداشتی مناطق زلزله‌ زده قابل قبول است

به گزارش خبرگزاری مهر، طیب قدیمی نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه افزود:با شکستن گرما و اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته در حال حاضر وضعیت بهداشتی این مناطق به حد قابل قبول و نرمال رسیده است.

 وی افزود: با شرایط موجود دیگر نگران اپیدمی بیماری در مناطق زلزله‌ زده نیستیم. با روند ساخت و ساز صورت گرفته در مناطق زلزله‌زده بخشی از زلزله زدگان در خانه‌های خود مستقر شده‌اند و به تدریج جمعیت کانکس‌نشین در این مناطق در حال کاهش است.


قدیمی تاکید کرد: در این شرایط هم اکنون کمبودی در بحث سرویس‌های بهداشتی و حمام نداریمی. یکی از معضلات مناطق زلزله‎زده بحث نخاله‌ های ساختمانی است و متاسفانه جمع‌ آوری نخاله‌ها در روستاها به وضعیت ایده‌آل نرسیده و باید هرچه سریعتر در این زمینه اقدام شود


 نماینده وزیر بهداشت گفت: در شهرها هم به خاطر حجم ساخت و ساز باز هم نخاله انباشت شده وجود دارد که باید برای جمع آوری آن اقدام شود. تقریبا یک ماه از فصل گرما مانده و اوج گرما را پشت سر گذاشته‌ایم و با توجه به اقدامات پیشگیرانه صورت گرفته از جمله انجام چندین مرحله سم‌ پاشی عملا نگرانی برای بروز اپیدمی بیماری نداریم. تا اکنون اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده گزارش نشده و خوشبختانه اقدامات کنترلی و پیشگیرانه جواب داده و تاکنون اپیدمی بیماری نداشته ایم و احتمال می دهیم از این به بعد هم نداشته باشیم. در بحث جمع آوری روان آب‌ ها و تامین آب شرب در مناطق زلزله زده نیز به همت مسئولین هم اکنون مشکلی وجود ندارد. با توجه به نزدیک شدن فصل پاییز و سرمای هوا ، از هم اکنون اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار دارد و آماده هستیم تا مانند سال گذشته بحث واکسیناسیون آنفلوآنزا را انجام دهیم تا بتوانیم مانع اپیدمی احتمالی آنفلوآنزا شویم.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

بیماری‌های غیرواگیر عامل مرگ ۷۰درصد ایرانی‌ها

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بیماری‌های غیرواگیر عامل مرگ ۷۰ درصد ایرانی‌ها است، گفت: آموزش‌ها جهت پیشگیری از این بیماری‌ها کافی نبوده است.

پاسخ دهید