خانه / اخبار پزشکی / وقوع ۱۲۰ حادثه ویژه در دو روز اول هفته/۳۴۱مصدوم و ۳۹ فوتی

وقوع ۱۲۰ حادثه ویژه در دو روز اول هفته/۳۴۱مصدوم و ۳۹ فوتی

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند، اظهار داشت: روز شنبه هفته جاری ۵۶ حادثه ویژه در کشور رخ داد که در این حوادث، ۱۷۶ نفر مصدوم شدند و ۲۳ نفر فوت کردند. همچنین از این ۵۶ حادثه، ۱۷ مورد معادل ۳۰ درصد از کل حوادث ثبت شده، ترافیکی و ۳۹ مورد معادل ۷۰ درصد از کل حوادث، غیر ترافیکی بودند.

وی تصریح کرد: مهم ترین حوادث ویژه در روز شنبه از نظر تعداد مصدومین و فوتی مربوط به تصادف پژو ۴۰۵ و وانت کاپرا در استان کرمان با ۳ مصدوم و ۳ فوتی، برخورد پراید، وانت پیکان و خودرو  هیوندا در ایرانشهر با ۶ مصدوم و ۳ فوتی و واژگونی مینی بوس در استان همدان با ۱۱ مصدوم بوده است.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به ثبت ۶۴ حادثه ویژه در روز گذشته گفت: در این حوادث ۱۶۵ نفر مصدوم شدند و ۱۶ نفر نیز جان خود را از دست دادند. همچنین ۱۴ مورد از حوادث ثبت شده روز گذشته معادل ۲۲ درصد از کل این حوادث، مربوط به حوادث ترافیکی و ۵۰ مورد معادل ۷۸ درصد از کل حوادث ویژه ثبت شده مربوط به حوادث غیر ترافیکی بوده است.

کولیوند یادآور شد: مهمترین حوادث ثبت شده در روز گذشته از نظر تعداد مصدومین و فوتی مربوط به حوادث حریق و دودگرفتگی در شهرک صنعتی شمس آباد استان تهران با ۱۵ مسموم، برخورد پراید و نیسان در گرمسار با ۸ مصدوم، برخورد پراید و سمند در لارستان با ۷ مصدوم، برخورد پراید با روآ در اسلام آباد با ۷ مصدوم و مسمومیت با دود در اصفهان با ۶ مسموم بوده است.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

سلامت میلیون ها کودک یمنی در خطر است/ طرح شکایت از ائتلاف سعودی

جامعه پزشکی ایران، در نامه ای به دبیرکل سازمان بهداشت جهانی(WHO)، از وضعیت فاجعه بار بهداشت و درمان در کشور یمن، ابراز نگرانی کرده است.

پاسخ دهید