خانه / سلامت / پاسخ بیمارستان نفت به اظهارات جنجالی بازیگر «شهرزاد»

پاسخ بیمارستان نفت به اظهارات جنجالی بازیگر «شهرزاد»

سلامت نیوز:پس از گفت‌وگو گلایه‌آمیز پرویز فلاحی‌پور مبنی بر برخورد نامناسب بیمارستان محل بستری او در هنگام ترخیص، روابط عمومی بیمارستان نفت جوابیه خود را در مواجهه با این گفت‌وگو اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز ،پاسخ بیمارستان نفت به اظهارات جنجالی بازیگر «شهرزاد»میزان نوشت: پرویز فلاحی‌پور بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون هفته گذشته در هنگام فیلمبرداری دچار سکته قلبی شده و در بیمارستان محل فیلمبرداری یعنی بیمارستان نفت تهران بستری شد.

او درخصوص روند ترخیص خود از این بیمارستان گفت: با هزار تماس و تلفن بالاخره راهکاری برای ترخیص من اندیشیده شد. مسئولین بیمارستان تا وصول چک متاسفانه گواهینامه من و مدرکی از تهیه کننده را گرو گرفتند و تا وقتی که گواهینامه را نگرفتند اجازه خروج از بیمارستان را به من ندادند.

پس از گفت‌وگو گلایه‌آمیز پرویز فلاحی‌پور مبنی بر برخورد نامناسب بیمارستان محل بستری وی در هنگام ترخیص، روابط عمومی بیمارستان نفت جوابیه خود را در مواجهه با این گفت‌وگو اعلام کرد که به شرح زیر است:

بیمارستان فوق‌تخصصی مرکزی نفت در چند ماهه اخیر به منظور حمایت از برنامه‌های فرهنگی و هنری بدون هیچ‌گونه چشم‌داشت مالی میزبان حضور گروه فیلمبرداری و دست‌اندرکاران سریال «در جستجوی آرامش» بوده که در تاریخ ۹۶/۰۴/۲۶ ساعت ۱۹:۵۰ آقای پرویز فلاحی‌پور از بازیگران آن فیلم در حین فیلمبرداری با شکایت درد قفسه سینه سریعاً به اورژانس بیمارستان منتقل گردیده و با تشخیص سکته حاد قلبی ساعت ۲۰:۴۵ با توجه به شرایط اورژانس توسط یکی از مجرب‌ترین پزشکان متخصص قلب در آنژیوگرافی تحت درمان عمل جراحی آنژیو و آنژیوپلاستی قرار گرفتند که با توجه به وضعیت بیمار در صورت عدم درمان به موقع عواقب احتمالی چون نارسایی قلبی پیشرفته و حتی مرگ را در پی داشت.

لازم به ذکر است پس از رسیدگی کامل به شرایط اورژانس بیمار و با توجه به قوانین و مقررات شرایط هزینه‌های محتمله ادامه سیر درمان در این بیمارستان مطابق تعرفه‌های درمانی وزارت بهداشت محاسبه و به اطلاع همراه بیمار (پسر ایشان) رسانده شد تا طبق قوانین جاری وزارت بهداشت در صورت تمایل بیمار به انجام ادامه درمان در سایر بیمارستان‌ها با ستاد اعزام دانشگاه هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد که ایشان در طی دوره بستری رضایت کامل خود را از سیر درمان بر اساس مصاحبه با روابط عمومی اعلام نموده‌اند.

متأسفانه در روز ترخیص که روز تعطیل نیز بوده است علی‌رغم تذکرات قبل اقدامی جهت پرداخت مالی از جانب خانواده بیمار صورت نگرفت و در روز ترخیص با صورت‌حساب حدودی ۱۷۰ میلیون ریال بر اساس تعرفه‌های دولتی غیردانشگاهی بدون داشتن ودیعه اولیه بیمار اقدام به ارائه چک (یک‌صد میلیون ریالی شخص و ذکر بدون تاریخ) تقاضای ترخیص کامل نموده‌اند که سیستم مالی هیچ مرکز درمانی نمی‌تواند با شرایط فوق نسبت به ترخیص بیمار اقدام نماید که بنا به احترام به شأن هنری مقرر گردید با اخذ مدرک معتبر یا چک فردی علی‌رغم روند قانونی با ایشان مساعدت و ادامه روند قانونی ترخیص به روز بعد (غیرتعطیل) موکول گردد و با نامبرده در این زمینه مساعدت کامل انجام شد.

علی‌رغم همکاری کامل، ایشان با تهدید رسانه‌ای کردن موضوع و پرخاشگری بیمارستان را ترک نمودند.

در متن مصاحبه ایشان ذکر گردیده که اگر کس دیگری به‌ جای من بود و شناخته شده نبود حتماً فوت می‌کرد که روند توضیح فوق موید درمان اورژانسی بدون در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی نامبرده صورت گرفته و در جایی نیز ذکر نموده‌اند که گواهینامه ایشان گرو گرفته شد. مطابق قوانین جاری و عرف کشور گواهینامه در هیچ مرکزی نمی‌تواند به‌عنوان وثیقه جایگزین هزینه ۱۷۰ میلیون ریالی باشد که مبین عدم تمایل نامبرده جهت همکاری به‌عنوان تسویه حساب مالی با بیمارستان و سوء استفاده از موقعیت اجتماعی در بین رسانه‌ها است.

در انتها روند فوق با اصول اخلاقی و حرفه‌ای جامعه هنری منافات داشته و در جهت سوء استفاده از موقعیت اجتماعی و رسانه‌ای بسیار تأسف‌برانگیز و جای تأمل دارد.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.