خانه / اخبار پزشکی / پلمب ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز/۲۳۹ شکایت از بیمارستان ها

پلمب ۱۲۹ مرکز درمانی متخلف و غیرمجاز/۲۳۹ شکایت از بیمارستان ها

به گزارش خبرگزاری مهر، فرنوش داوری، گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا پایان دی ماه تعداد ۲۱۰۳ بازدید از مراکز درمانی و مراکز درمان سوءمصرف مواد انجام شده است.

وی با بیان اینکه ۲۳۹ شکایت واصله از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تحت پوشش دانشگاه نیز مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: معاونت درمان به شکایت های دریافتی از دیگر نهادها، ارگان‌ها و سازمان ها نیز رسیدگی می‌کند و در طول این دوره ۱۸۲ پرونده واصله از ستاد نظارتی ۱۶۹۰ وزارت بهداشت، بررسی و ۲۹۳ بازدید مشترک با سازمان ها، نهادها و ارگان‌های مرتبط با فعالیت‌های حوزه درمان انجام شده است.

مدیریت نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: از سال ۹۴ تاکنون افزایش بازدیدهای نظارتی به‌عنوان یک دستور کار مهم قرار گرفت، امسال نیز در کنار افزایش بازدیدها، راهکارهایی برای بهبود سطح کیفی بازدیدها ارائه شده که در حال پیگیری و اقدامات اولیه است.

داوری با اشاره به معرفی ۱۵۳ پرونده افراد و مراکز درمانی به دادسرای نظام پزشکی استان تهران، گفت: سلامتی مردم یک مسئله بسیار مهم است، به همین دلیل تمام تلاش خود را برای جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو بکار می گیریم.

وی همچنین با اشاره به پلمب برخی از مراکز درمانی، یادآور شد: برخی افراد فاقد صلاحیت با جعل برخی عناوین در امور درمانی فعالیت می‌کنند، به همین دلیل مسئولان مراکز و موسسات درمانی در جذب و به‌کارگیری کادر درمانی خود حساسیت بیشتری به خرج دهند.

مدیریت نظارت و اعتباربخشی همچنین خطاب به شهروندان گفت: نصب پروانه فعالیت پزشکان و پیراپزشکان (ممهور به سازمان نظام پزشکی و یا وزارت بهداشت و معاونت درمان) در فضای داخلی مطب و در معرض دید مراجعان و همچنین نصب تابلو در ابتدای ساختمان از ساده‌ترین نشانه‌های یک مرکز درمانی قانونی است که شهروندان باید به آن‌ها توجه داشته باشند.

داوری در پایان ضمن تشکر از حمایت های معاون درمان دانشگاه و کارشناسان ادارات بازرسی معاونت درمان، گفت: بزودی با اتمام الکترونیکی شدن پرونده‌های اداره نظارت و بازرسی و متعاقب آن برخی فرایندهای نظارتی، نتایج بازدیدها قدرت بازدارندگی بیشتری می‌یابند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید