خانه / اخبار پزشکی / پیشرفت های پزشکی ایران مانع از اعزام بیماران به خارج می شود

پیشرفت های پزشکی ایران مانع از اعزام بیماران به خارج می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ایرج فاضل اظهار کرد: امیدوارم سال جدید برای یکایک اعضا و کارکنان نظام پزشکی سالی توام با شادی و تندرستی بوده و مشکلات اعضای سازمان با همکاری و تعامل میان دستگاه های ذی ربط برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه افرادی وارد رشته پزشکی می شوند که از ضریب هوشی بالایی برخوردارند، ادامه داد : در این رشته پزشکان سخت ترین دوره ها و امتحانات را از نظر تحصیلی گذرانده تا بتوانند به مردم خدمت رسانی کنند، بنابراین چنین رشته ای نیاز به نظارت مستمر و پایش دارد که بخشی از آن بر عهده نظام پزشکی است .


رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، تصریح کرد: بکارگیری پزشکان در قالب خدمات اجباری بدون رفع نیازهای مالی و معنوی آنها و همچنین عدم پرداخت حقوق و دستمزد قانونی از جمله عوامل موثر بر دلسردی و شاید مهاجرت آنها به خارج از کشور باشد. 


فاضل ادامه داد: پزشکی در ایران پیشرفت های چشمگیری داشته و به جایی رسیده ایم که دیگر لازم نیست بیماران برای دریافت خدمات درمانی خود به خارج از کشور بروند. بنابراین لازم است وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی و سایر دستگاه های مرتبط با سلامت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات حوزه سلامت، پزشکان و بیماران به کار گیرند.


وی افزود: جامعه پزشکی تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم انجام می دهد و ما نیز در سازمان نظام پزشکی باید با سرعت و تلاش بیشتری در ارائه خدمات به پزشکان و مراجعان انجام وظیفه کنیم و اگر هم انجام برخی از کارها برای مراجعه کنندگان ممکن نیست باید با رضایت و خشنودی از این سازمان خارج شوند.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

دستگیری یکی از اراذل و اوباش سابقه دار متواری در غرب تهران

دیدگاهتان را بنویسید