خانه / اخبار پزشکی / پیشکسوتان فوتبال ایران کارت اهدای عضو گرفتند

پیشکسوتان فوتبال ایران کارت اهدای عضو گرفتند

به گزارش خبرگزاری مهر، شب گذشته در جشن هواداری تیم ملی که به همت سامانه ۹۰۹۰ در سالن آمفی تئاتر محک برگزار شد بر لزوم فرهنگ سازی اهدای عضو از سوی ورزشکاران تاکید و از دو خانواده اهداکننده که به تازگی اعضای بدن ورزشکاران خود را که دچار مرگ مغزی شده بودند اهدا کردند، تقدیر شد.

پیش از این در مراسم روز ملی اهدای عضو تفاهم نامه همکاری میان انجمن اهدای عضو ایرانیان و فدراسیون فوتبال برای بهره‌مندی از ظرفیت ورزشکاران در توسعه فرهنگ اهدای عضو منعقد شده بود.

دکتر کتایون نجفی زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان و دکتر امید قبادی قائم مقام ایشان در ابتدای این مراسم ضمن توضیح  مکانیزم مرگ مغزی بر لزوم فرهنگ سازی در این زمینه با همیاری نام آوران عرصه ورزش و هنر کشور تاکید کردند.

در این مراسم بسیاری از مسئولان و پیشکسوتان فوتبالی کشور از جمله مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، دکتر محمدرضا زادمهر، حمید درخشان، فرشاد پیوس، غلامرضا عنایتی و…، حضور داشتند که اقدام به دریافت کارت اهدای عضو کردند.

غلامرضا عنایتی بازیکن اسبق تیم ملی کشورمان با اشاره به علت حضورش در این مراسم گفت: برای اعلام حمایت از تیم ملی و همچنین پیوستن به انجمن اهدای عضو ایرانیان، در جشن سامانه ۹۰۹۰ حضور یافتم.

وی افزود: به نظر می رسد مردم ایران برای انجام دادن این اقدام زیبا دچار نوعی دوگانگی فکری هستند. امیدوارم با اطلاع رسانی دقیق اهدای عضو گسترش یابد چراکه زمانی که یک اتفاق ناخوشایندی رخ می دهد می توان با اهدای عضو به سایر افراد زندگی بخشید.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

اهدای کتاب به کودکان مبتلا به سرطان

ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ جلد کتاب در بین کودکان تحت درمان در بیمارستان محک و بیمارستان های دولتی دارای بخش خون و انکولوژی کودکان، اهدا می شود.

پاسخی بگذارید