خانه / تغذیه / چند اصل تغذیه‌ای برای سلامت قلب

چند اصل تغذیه‌ای برای سلامت قلب

سلامت نیوز:نایب رییس انجمن تغذیه ایران با اشاره به برخی از اصول و الگوهای صحیح تغذیه‌ای برای تضمین سلامت قلب و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی، گفت: پیروی از رژیم‌های صحیح تغذیه‌ای زیر نظر متخصصین و اصلاح سبک زندگی سالم از مهم‌ترین راه‌ها در جهت سلامت قلب و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر مجید حسن قمی – متخصص تغذیه و رژیم درمانی همزمان با روز جهانی قلب در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نکاتی برای تضمین سلامت قلب افراد، اظهار کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی به عنوان دومین عامل مرگ و میر در دنیا شناخته شده؛ به گونه‌ای که از هر سه مرگ در ایران یکی مربوط به بیماران قلبی و عروقی است.

وی با اشاره به برخی از مهم‌ترین علل بروز بیماری‌های قلبی و عروقی، تصریح کرد: چاقی و اضافه وزن، بی‌تحرکی، مشکلات عصبی و روانی، استعمال دخانیات و مواد مخدر، چاق و لاغری‌های متناوب، رژیم‌های غیراصولی، کم‌خوابی، بی‌خوابی، افسردگی، الگوهای بدغذایی مثل فراموش کردن یا نخوردن صبحانه، پرخوری بی‌حد و مصرف نوشیدنی‌های کالری‌زا برخی از عوامل موثر در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی است.

وی با بیان اینکه چاقی و اضافه وزن و بدنبال آن تنگی عروق در بروز بیماری‌های قلبی و سکته‌های ناگهانی تاثیرگذار است، افزود: زمانیکه فردی دچار اضافه وزن می‌شود، رگ‌های خونی تنگ شده و در سیستم چربی خون، چربی‌های بد یا LDL افزایش پیدا کرده و چربی در دیواره‌های شریان‌های عروقی رسوب کرده و مشکلات عدیده برای فرد و بیمار بوجود می‌آورد.

این متخصص تغذیه با بیان اینکه بیماران قلبی و عروقی برای پیشگیری از بروز این مشکلات و اصلاح الگوهای تغذیه‌ای باید به متخصصین تغذیه مراجعه کنند، گفت: بیمار می‌تواند تحت نظر متخصص تغذیه با یک ‌اقدام همه‌جانبه و جامع در یک بازه زمانی مشخص و نه با سرعت زیاد، وزن خود را کم کرده و از یک رژیم غذایی خاص تبعیت کند.

وی با اشاره به برخی از مواد غذایی کمک کننده در سلامت قلب و کنترل بیماری‌های قلبی و عروقی، تصریح کرد: مصرف گوشت سفید و ماهی یکی از موارد مفید است؛ چراکه ماهی‌ها منابع غنی و سرشاری از امگا ۳ بوده و تا حد زیادی به مرتفع شدن مشکلات قلبی و عروقی کمک می‌کنند.

وی با اشاره به برخی دیگر از مواد غذایی مناسب برای سلامت قلب، اظهار کرد: مارچوبه به خاطر داشتن اسید فولیک بالا و پیشگیری کردن از بروز هموسیستئین، حبوبات به دلیل کلسترول تقریبا صفر و غنی بودن از فیبر و پروتئین، خانواده کلم خصوصا کلم بروکلی، شکلات تلخ در حد معقول به دلیل جلوگیری از چسبندگی گلبول‌های سفید به دیواره عروق، لبنیات کم‌چرب، گوجه فرنگی به دلیل سرشار بودن از ویتامین سی، اسیدفولیک، کولین، پتاسیم و فیبر، گردو حاوی اسیدهای چرب ضروری، مغزها مثل بادام سرشار از ویتامین‌های گروه “ب”، منیزیم و روی بالا، همگی در سلامت قلب و عروق موثر و مفید هستند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در خاتمه با ارایه توصیه‌های کلی برای پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی، خاطرنشان کرد: فعالیت ورزشی و بدنی، رژیم‌های اصولی و تحت نظر متخصصین تغذیه و پیروی از الگوهای صحیح تغذیه‌ای برخی از موارد مهمی است که سلامت قلب را تضمین می‌کند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

"دیابت" و اختلالاتی که در گوارش ایجاد می‌کند

سلامت نیوز:در اثر عواملی چون افزایش شیوع چاقی ناشی از شکل نادرست زندگی شهر نشینی و افزایش سـن جوامـع بـشری، شـیوع بیمـاری دیابت در جهان بـه سـرعت رو بـه افـزایش اسـت و متاسـفانه ایـن افــزایش در کشورهای در حال توسعه از جمله در کـشور ما چشمگیرتر است. به گزارش سلامت نیوز بخه نقل از ایسنا، مبتلایان به دیابت بیش از دیگران در معـرض خطـر بـروز عوارضـی مانند اختلالات بینایی، حملات قلبی– عروقی، قطع پا و یا نارسـایی کلیوی قرار دارند. مطالعات اخیر نشان داده اند که با رعایـت برنامـه غذایی سالم، اعتدال در مصرف غذا، داشتن فعالیت فیزیکی منظم، کنترل دقیق قند خون و... از بروز بسیاری از این عوارض جلوگیری می شود و بدین طریق بیماران دیـابتی مـی تواننـد از یـک زندگی سالم و طول عمر طبیعی بهره منـد شوند. اختلال گوارشی ناشی از دیابت از ابتدای زمان تشخیص دیابت نوع دو و از پنج سال بعد از شروع دیابت نوع یک، ممکن است کار دستگاه گوارش مختل شود. اگر قند خون به مدت طولانی بالا باشد، تغییرات شیمیایی در رشته های عصبی ایجاد شده و عروق تغذیه کننده این رشته ها دچار آسیب دیدگی می شوند. در نتیجه، کار رشته های عصبی معده و روده مختل و یا به کلی متوقف می شود. پیامدهای این وقایع می توانند تاخیر در تخلیه محتویات معده و یا بروز یبوست و اسهال دیابتی باشد. اسهال دیابتی در بیمار دیابتی، کندی حرکت روده باعث رشد بیش از حـد بـاکتری های روده می شود. تجمع باکتری ها در روده باعث بروز اسهال می شود. در صورت اثبات این حالت ممکن است برای بیمار آنتی بیوتیـک یا داروهای دیگری تجویز شود. علل دیگری هم وجود دارند که می توانند باعث بروز اسهال در بیمـار دیـابتی شـوند. در صـورت بـروز اسهال در بیمار دیابتی و ادامه آن به مدت بیش از دو هفته، ضمن نیـاز به کنترل دقیق قند خون، مراجعه به پزشک متخصص گـوارش لازم است. یبوست دیابتی ممکن است فرد دیابتی دچار یبوست شود کـه با مصرف غـذاهای حـاوی فیبـر مثـل میـوه، سبزی، خوردن مایعات کافی و انجام فعالیت های ورزشی تا حدی بهبود می یابد. در مواردی که یبوست طـول کـشیده، ممکن است پزشک داروهایی را برای بیمار تجویز کنـد. بررسی علـت بـروز یبوسـت در بیمـار دیــابتی توســط پزشــک متخـصص گـوارش لازم است. بنابر اعلام پژوهشکده علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، علائم تاخیر در تخلیه معده شامل سوزش سردل، تهوع، استفراغ غذاهای هضم نشده، احساس پری شکم و سیری زودرس، کاهش وزن، نفخ شکم، نوسان در میزان قند خون، کاهش اشتها، برگشت غذا از معده به مری و... است که البته شدت این نشانه ها می تواند کم، متوسط یا زیاد باشد.