خانه / سلامت / چه کسی دست رییس جمهور را برای انتخاب مدیرعامل تامین اجتماعی بسته؟

چه کسی دست رییس جمهور را برای انتخاب مدیرعامل تامین اجتماعی بسته؟

سلامت نیوز: بیش از دوماه است که دولت اقای روحانی سازمان تامین اجتماعی را در وضعیت بدون مدیر قرار داده.

به گزارش سلامت نیوز سوال اساسی اینجاست که یعنی دولت با توجه به اتمام ماموریت مدیرعامل سازمانی با بیش از ۴۲ میلیون تحت پوشش و قریب به سه میلیون بازنشسته و بیش از هفتاد هزار کارمند؛ نباید برنامه ای و فکری برای مدیریت ارشد ان داشته باشد؟!

اگر فرض را بر این قرار بدهیم که دولت نیاز به کار کارشناسی برای انتخاب مدیرعامل داشته است؛ آیا با گذشت شش ماه از ماموریت سرپرستی که چهارسال هم مدیرعاملی آن سازمان را بر عهده داشته؛ هنوز نباید فکری به حال آن کند؟! سوال اساسی تر این است که اکنون دو ماه هست که سازمانی به این بزرگی بدون مدیرعامل است؟!

به راستی اینجا چه کسی دست وزیر یا رئیس جمهور را برای تعیین تکلیف و برون رفت از این وضعیت بلاتکلیفی بسته است؟! بازهم نکته ی حایز اهمیت تر این است که مقامات دولت یکی از چالش های بزرگ کشور را در کنار بحث محیط زیست و آب؛ بحث بحران صندوق های بیمه ای؛ معرفی کردند؛ انگاه در مقام تعیین مدیر و سرپرست این سازمان مهم ؛ انچنان تعلل عجیبی دارند که جای بسی شگفتی است؟!

این وضعیت باعث نگرانی شدید مردم و بسط فضای شایعه شده و حتی حامیان دولت نیز هیچ پاسخی به افکار عمومی ندارند؟ و موجب ایجاد این دهنیت می گردد که ایا ” واقعا امورات دولت به این سبک می گذرد؟” این مورد اصطلاحا از آن دست مواردی هست که کندی و تعلل و حتی بلاتکلیفی امور در دولت را نمایش می گذارد و عجیب این است که شبکه های خبری و رسانه ها هم متوجه نیستند که تامین اجتماعی برای اولین بار در تاریخ خود؛ اکتون دو ماه است که مدیر ندارد…. چشم ها و گوش ها اکنون به شدت مترصد درک این موضوع هستند که بفهمند ؛ چه در مخیله ی دکتر روحانی می گذرد که ترجیح داده دوماه تمام سازمان را بلاتکلیف بگذارد؟!؟!

درباره ی ali

مطالب مرتبط

اجرای برنامه عملیاتی بهبود تغذیه در هشت استان کشور

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:بر اساس برنامه های بهبود تغذیه، هشت استان کشور که دارای ناامنی غذایی هستند که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی ازاین استان ها است، در اولویت برنامه ریزی عملیاتی بهبود تغذیه هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا، دکتر زهرا عبداللهی در سفر به زاهدان و در بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت، آموزش های کارشناسی به زبان های بومی و محلی را از بهترین تکنیک های ارتقای سواد تغذیه ای در کشور عنوان کرد و گفت: تکنیک های آموزشی کارشناسان تغذیه با زبان های محلی در استان سیستان و بلوچستان الگویی کشوری است. وی با اشاره به اینکه مصرف شکر و غذاهای پرچرب به عنوان دو الگوی غذایی نامناسب در ایران رواج بیشتری دارد، خاطر نشان کرد: برخی از الگوهای نامناسب غذایی مردم، مهم ترین عامل خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت، بیماری های قلبی-عروقی، سرطان ها، فشارخون، قندخون و چاقی و اضافه وزن است. وی ادامه داد: تا ۳۰ درصد انرژی مورد نیاز روزانه بدن باید از چربی ها تامین شود و دریافت بیش از این مقدار چربی، منجر به اضافه وزن، چاقی و حرکت کردن به سمت بیماری ها و ریسک فاکتورهای بیماری زا خواهد شد. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تصریح کرد: بر اساس برنامه های بهبود تغذیه، هشت استان کشور که دارای ناامنی غذایی هستند که استان سیستان و بلوچستان نیز یکی ازاین استان ها است، در اولویت برنامه ریزی عملیاتی بهبود تغذیه هستند. وی تاکید کرد: برخی از بیماری های غیر واگیر که در این استان ها رایج است، به دلیل رژیم غذایی نامناسب شیوع پیدا کرده و بر اساس سند بهبود تغذیه ایران، تمامی مراجعین به مراکز خدمات جامع سلامت، باید خدمات مشاوره را از کارشناسان تغذیه مستقر در مراکز دریافت کنند. عبداللهی در ادامه افزود: در حال حاضر بیماری های غیرواگیر مهم ترین عامل مرگ و میر در کشور است و الگوی نامناسب غذایی مردم، مهم ترین عامل خطر ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت، بیماری های قلبی-عروقی، سرطان ها، فشارخون، قندخون و چاقی و اضافه وزن است. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت افزود: امروزه با مصرف تنقلات، فست فودها و تغییر سبک زندگی مردم، مقادیر بیشتری از چربی، نمک و قند وارد بدن انسان می شود. گفتنی است، مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در این سفر، از مراکز خدمات جامع سلامت امام رضا(ع)، حضرت ولی عصر(عج) و مرکز حضرت ابوالفضل (ع) بازدید و از خدمات فعال کارشناسان تغذیه در سطح مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقدیر کرد.