خانه / سلامت / چه کسی دست رییس جمهور را برای انتخاب مدیرعامل تامین اجتماعی بسته؟

چه کسی دست رییس جمهور را برای انتخاب مدیرعامل تامین اجتماعی بسته؟

سلامت نیوز: بیش از دوماه است که دولت اقای روحانی سازمان تامین اجتماعی را در وضعیت بدون مدیر قرار داده.

به گزارش سلامت نیوز سوال اساسی اینجاست که یعنی دولت با توجه به اتمام ماموریت مدیرعامل سازمانی با بیش از ۴۲ میلیون تحت پوشش و قریب به سه میلیون بازنشسته و بیش از هفتاد هزار کارمند؛ نباید برنامه ای و فکری برای مدیریت ارشد ان داشته باشد؟!

اگر فرض را بر این قرار بدهیم که دولت نیاز به کار کارشناسی برای انتخاب مدیرعامل داشته است؛ آیا با گذشت شش ماه از ماموریت سرپرستی که چهارسال هم مدیرعاملی آن سازمان را بر عهده داشته؛ هنوز نباید فکری به حال آن کند؟! سوال اساسی تر این است که اکنون دو ماه هست که سازمانی به این بزرگی بدون مدیرعامل است؟!

به راستی اینجا چه کسی دست وزیر یا رئیس جمهور را برای تعیین تکلیف و برون رفت از این وضعیت بلاتکلیفی بسته است؟! بازهم نکته ی حایز اهمیت تر این است که مقامات دولت یکی از چالش های بزرگ کشور را در کنار بحث محیط زیست و آب؛ بحث بحران صندوق های بیمه ای؛ معرفی کردند؛ انگاه در مقام تعیین مدیر و سرپرست این سازمان مهم ؛ انچنان تعلل عجیبی دارند که جای بسی شگفتی است؟!

این وضعیت باعث نگرانی شدید مردم و بسط فضای شایعه شده و حتی حامیان دولت نیز هیچ پاسخی به افکار عمومی ندارند؟ و موجب ایجاد این دهنیت می گردد که ایا ” واقعا امورات دولت به این سبک می گذرد؟” این مورد اصطلاحا از آن دست مواردی هست که کندی و تعلل و حتی بلاتکلیفی امور در دولت را نمایش می گذارد و عجیب این است که شبکه های خبری و رسانه ها هم متوجه نیستند که تامین اجتماعی برای اولین بار در تاریخ خود؛ اکتون دو ماه است که مدیر ندارد…. چشم ها و گوش ها اکنون به شدت مترصد درک این موضوع هستند که بفهمند ؛ چه در مخیله ی دکتر روحانی می گذرد که ترجیح داده دوماه تمام سازمان را بلاتکلیف بگذارد؟!؟!

درباره ی ali

مطالب مرتبط

۱۰ راهکار ساده برای حفاظت از محیط زیست

سلامت نیوز: سازمان ملل متحد برای حفظ محیط زیست ۱۰ راهکار علمی و منطقی ارائه کرد که برای همگان نیز قابل انجام است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، سازمان ملل متحد به همه مردم جهان توصیه کرد, هر نفر یک روز در هفته از رژیم غذایی گیاهی استفاده کند و گوشت نخورد. با اینکار میزان کاهش تولید گازهای گلخانه ای توسط هر نفر تقریباً برابر است با بیرون نیاوردن خودرو از منزل به مدت یک ماه. بلیت سفرهای خود را نه کاغذی بلکه الکترونیکی تهیه کنید، این کار در کاهش قطع درختان مؤثر است. همچنین لوله های دارای نشتی تعمیر و بهسازی شوند زیرا هر نفر تنها با تعمیر یک لوله آب، سالیانه در میانگین جلوگیری از هدررفت حدود ۴۰ هزار لیتر آب در دسترس سهیم می شود. براساس اعلام سازمان ملل، لامپ های کم مصرف جایگزین لامپ های معمولی شوند تا به ۷۵ درصد صرفه جویی در مصرف انرژی برق کمک کنیم. وسایل الکترونیکی کهنه را دور نینداخته بلکه بازیافت کرده و از قطعات آن ها استفاده کنیم. هر یک از شهروندان می توانند هر فعالیت ممکنی را از طریق اینترنت، تلفن و وسایل الکترونیکی و ارتباطی انجام دهد تا تردد غیرضروری (به خصوص با خودروی شخصی) صورت نگیرد. برای آب آشامیدنی به جای بطری های یک بار مصرف پلاستیکی از قمقمه و بطری های دائمی استفاده کنیم. شیشه و آلومینیوم را از سایر زباله ها جدا کرده و به مراکز بازیافت تحویل دهیم. علاوه بر آن هر شهروندی در صورت امکان برای تردد از دوچرخه استفاده کند تا در ازای هر کیلومتر دوچرخه سواری، زمین از شر ۲۵۰ گرم کربن خلاص شود. همچنین ترجیحاً غذا را در خانه بخورید تا از ظروف یک بار مصرف پلاستیکی استفاده نشود. با رعایت این توصیه علاوه بر کاهش تولید زباله های پلاستیکی، ۲۶۰ گونه جانوری از خطر مرگ ناشی از خوردن زباله های پلاستیکی یا گیر افتادن در آن ها نجات پیدا می کنند.