خانه / اخبار پزشکی / کانکس های اورژانس تا پایان امسال برچیده می شود

کانکس های اورژانس تا پایان امسال برچیده می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، پیرحسین کولیوند افزود: جمع آوری کانکس ها در راستای افزایش کیفیت ارائه خدمات به بیماران و خدمات دهی بهتر و همچنین یکسان سازی سازه های اورژانس، امنیت و نگهداری بهتر تجهیزات پزشکی از اواخر سال گذشته در سراسر کشور در دستور کار و اجرا قرار گرفت.

وی گفت: با حذف کانکس ها کیفیت ارائه خدمات اورژانسی به مردم  ارتقاء پیدا می کند و نیروهای اورژانس که به صورت شبانه روزی در فصل گرما و سرما ارائه خدمت می کنند از مکان بهتری برای اسکان، پذیرش بیمار و مکان مناسب برای نگهداری تجهیزات پزشکی اورژانسی برخوردار خواهند شد.

کولیوند با اشاره به فعالیت تعداد ۲۲۸۸ پایگاه در سراسر کشور، تصریح کرد: هم اکنون تعداد ۱۳۷۰پایگاه جاده ای، ۸۴۸ پایگاه شهری، ۳۲ پایگاه هوایی، ۳۵پایگاه روستایی و تعداد ۲ پایگاه هوایی در کشور فعال هستند.

وی افزود: تعداد ۳۵۸ کانکس اورژانس در سراسر کشور وجود دارد که تاکنون برای ۲۵ درصد از این کانکس ها طی قراردادی که با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور منعقد گردیده، هزینه ساخت این سازه ها توسط دانشگاه های علوم پزشکی و توسط سازمان اورژانس تامین می شود.

کولیوند ادامه داد: با رایزنی هایی که با شهرداری، خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)داشته ایم امیدواریم تا پایان سال ۹۶ تمامی کانکس ها از حوزه اورژانس جمع آوری و سازه مناسب که بتوان خدمات بهتری را به مردم ارائه داد بسازیم و در این زمینه نیازمند همکاری بیشتر سازمان هایی همچون شهرداری و کمک خیرین هستیم.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

کاهش ۲۷ درصدی ارز تخصیصی به محصول نهایی دارو

سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: بیش از ۵۱ درصد ارز تخصیصی حوزه دارو به مواد اولیه دارویی تعلق گرفته است.

پاسخی بگذارید