خانه / اخبار پزشکی / کاهش اهدای خون در آخرین ماه سال/توصیه به هموطنان

کاهش اهدای خون در آخرین ماه سال/توصیه به هموطنان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر پورفتح اله، در پیامی اوقات خوشی را برای روزهای پایان سال هموطنان آرزو کرد و افزود: این روزها که شما هموطنان عزیز سرگرم تدارک و استقبال از سال جدید می باشند ترافیک، سنت خانه تکانی، خرید عید و تدارک سال جدید اولویت اهدای خون را به تعویق می اندازد در حالیکه نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و عمر فرآورده های خونی کوتاه و این سازمان همیشه چشم به راه همراهی اهداکنندگان خون است.

وی تاکید کرد: اسفند ماه مصرف خون و فرآورده های آن را هم افزایش می دهد زیرا عزیزان تالاسمی که مصرف کنندگان دائمی خون هستند تمایل دارند که تزریق خون منظم خود را قبل از روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز انجام دهند.


پور فتح اله افزود: تعداد اعمال جراحی در این ماه افزایش می یابد وهفته آخر اسفند ماه که به تعطیلات ختم می شود، بیماران تحت عمل جراحی، باید در بیمارستان پایدار و ترخیص شوند.


وی ادامه داد: پایان اسفند ماه آغاز سفرهای نوروزی است که در کشور ما بیشتر با خودرو صورت می گیرد و حجم تصادفات نیاز به خون را افزایش می دهد و سازمان مجبور به افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن قبل از پایان سال است تا نوروزی بدون دغدغه را برای هموطنان به ارمغان آورد.


پورفتح اله با اشاره به اهدا کنندگان خون به عنوان سرمایه اجتماعی بزرگ این سازمان گفت:  نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از هموطنانی که متفاوت و ایثارگر هستند ، سالانه بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد خون اهدا می کنند و امید وارم که این اسفند ماه هم به یاری بیماران بشتابند و پیشاپیش، قدوم پر برکت ایشان را در مراکز انتقال خون گرامی می داریم واز ایشان و سایر مردم عزیز کشورمان برای حضور همه روزه در مراکز انتقال خون طی ماه اسفند دعوت می کنم.


وی تاکید کرد: همکارانم در سراسر کشور چون سالهای اخیر سنت چهارشنبه سوری را با شعار «سرخی من از تو» در چهارشنبه آخرین هفته سال در مراکز انتقال خون به انتظار هموطنان خواهند بود.


مدیرعامل سازمان انتقال خون، افزود: حضور در مراکز انتقال خون و فرهنگ سازی اهدای خون و گسترش آن در خانواده ها در این مناسبت فرهنگی فرخنده می تواند سبب افزایش ذخیره خون و فرآورده های آن در پایان سال شود.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

۲۲ درصد جمعیت بالغ کشور کاملا چاق هستند

معاون دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، گفت: ۲۲ درصد ایرانی های بالغ، با توده بدنی بالای ۳۰ درصد کاملا چاق هستند.

پاسخی بگذارید