خانه / سلامت / کاهش دما در سواحل شمالی/وزش باد و بارش پراکنده در راه

کاهش دما در سواحل شمالی/وزش باد و بارش پراکنده در راه

سلامت نیوز: وضعیت آب‌وهوایی کشور در طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه، کاهش دما و بارش پراکنده در برخی نقاط کشور پیش‌بینی شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، در حالی‌که مردم روزهای گرم و دمای بالای هوا را در روزهای گذشته تجربه کرده‌اند، وضعیت آب‌و هوایی کشور در سه روز جمعه، شنبه و یکشنبه، کاهش دما و شروع بارندگی در برخی نقاط را حکایت می‌کند.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی در طی سه روز آینده، در مناطقی در شمال غرب و سواحل دریای خزر، افت دما، رگبار پراکنده باران و وزش باد پیش‌ّبینی می‌شود.

در روز شنبه، با تقویت جریان‌های شمالی در سواحل دریای خزر به تدریج دریا مواج خواهد شد و در این روز بارش نیز در سواحل افزایش می‌یابد.

همچنین در سه روز آینده در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی به‌خصوص در ساعات بعداز ظهر، افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات دور از انتظار نیست. این شرایط در روزهای جمعه و شنبه با تقویت جریانات جنوبی و انتقال رطوبت برای جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات استان‌های هرمزگان و کرمان نیز وجود دارد.

روز شنبه با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، قم مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش‌ّبینی می‌َشود که در برخی نقاط به‌ویژه در زابل با گردو خاک همراه خواهد بود. شایان ذکر است مناطق شرقی دریای عمان، طی دو روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.