خانه / سلامت / کاهش دما در سواحل شمالی ایران

کاهش دما در سواحل شمالی ایران

سلامت نیوز: کارشناس هواشناسی از کاهش تدریجی دمای هوا در مناطق شمالی کشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، واحد مرکزی خبر نوشت:مرتضی ضرابی افزود: از امروز با شمالی شدن سوی جریانات هوا در استان های ساحلی خزر از گرمای هوا در این مناطق کاسته می شود.

وی گفت: روز گذشته گرگان با دمای ۴۲ درجه در رده چهارم گرمترین نقاط کشور قرار گرفت که قطعاً با توجه به شرجی بودن این مناطق، شدت گرما بیش از این بوده است.

کارشناس هواشناسی عوان نکرد: انتظار داریم از امروز قدری از میزان دمای هوا در استان های ساحلی خزر کاسته شود و شرایط برای بارش های خفیف و پراکنده در غرب استان های ساحلی خزر از جمله گیلان و مازندران فراهم است.

ضرابی ادامه داد: فردا عصر هم موج دیگری از این مناطق عبور می کند که همراه با بارش های خفیف و پراکنده خواهد بود.

وی گفت: پدیده غالب در نیمه شرقی کشور وزش باد است که در مناطق زابل تا دو الی سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

ضرابی افزود: بخش های شرقی دریای عمان مواج و متلاطم پیش بینی می شود و با توجه به نفوذ رطوبت به جنوب سیستان و بلوچستان، برای این منطقه بارندگی خفیف خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی درباره دمای هوای تهران گفت: امروز پیش بینی می شود که دمای هوای تهران به ۳۹ درجه در گرمترین زمان برسد.

در مازندران هم دما کاهش پیدا کرده است، به گزارش ایرنا مازنی ها پس از تحمل ۳ روز گرمای بی سابقه درنیمه تیرماه، به طورموقت با این گرما خداحافظی کردند تا حداقل پنج روز آینده روزهای خنک بهاری را در تیرماه تجربه کنند.

دمای هوا در این استان روز جاری در مقایسه با مدت مشابه روز قبل به طور میانگین ۸ درجه خنک تر شد و این خنکی هوا تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: سامانه جوی که باعث گرمای شدید در این استان شده بود از شب گذشته به طور موقت خارج شد.

سید ابراهیم تاکامی افزود : با ورود سامانه جدید دمای هوا در مناطق حاشیه سواحل خزر در روز جاری (۱۵ تیرماه) در مقایسه با ( ۱۴ تیرماه) بین ۴ تا ۸ درجه و در ارتفاعات بین ۱۰ تا ۱۲ درجه خنک تر شد.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.