خانه / اخبار پزشکی / کمبود دستگاه های رادیوتراپی و جراح سرطان در کشور

کمبود دستگاه های رادیوتراپی و جراح سرطان در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر، پیام آزاده ، با اشاره به کمبود جدی دستگاه‌های رادیوتراپی و جراحان متخصص سرطان  در کشور، گفت: باید به سمت عدالت بیشتر در حوزه درمان و تشخیص سرطان در کشور پیش رویم و سیاستگذاری در این امر ضرورت دارد.

وی اظهار داشت: در این کنگره موضوعات مختلفی در حوزه سرطان مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است و از جمله موضوعات مورد بحث در یک پنل اختصاصی، مسئله سیاستگذاری و عدالت در سلامت بود.

آزاده افزود: در این پنل معاونین و مشاورین وزارت بهداشت همچنین متخصصین اقتصاد سلامت حضور داشتند و موضوعاتی مبنی بر اینکه حاکمیت در نظام سلامت چه نقشی دارد مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران با تاکید بر اینکه دسترسی به امکانات تشخیص و درمان سرطان باید عادلانه باشد، گفت: باید به سمت عدالت بیشتر در حوزه درمان و تشخیص سرطان در کشور پیش رویم چراکه متاسفانه امروزه بیشتر  مردم پایتخت و مراکز برخی استان‌ها دسترسی برای این موضوع دارند و سیاست‌های سلامت باید به سمتی پیش رود که امکانات درمانی سرطان برای همگان فراهم باشد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه در حال حاضر از لحاظ عدالت در تشخیص و درمان سرطان در کشور در شرایط متوسط قرار داریم، گفت: کمبود دستگاه‌های رادیوتراپی جدی است و به غیر از تهران، کمبود جدی دستگاه‌های رادیوتراپی و جراحان متخصص سرطان وجود دارد.

آزاده خاطرنشان کرد: تربیت نیروهای متخصص در حوزه سرطان و واردات دستگاههای رادیوتراپی مدرن و همچنین تقویت این تجهیزات در سراسر کشور از موضوعات بسیار مهم و ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه از لحاظ امکانات رادیوتراپی تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

خدمات روانشناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه قرار گیرد

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، از رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که موضوع پوشش بیمه خدمات روانشناسی و مشاوره، مورد توجه قرار گیرد.

پاسخی بگذارید