خانه / سلامت / گفت‌وگو با پدران‌دو نوجوان ناپدید شده در یاسوج: بچه‌های‌مان را پیدا کنید

گفت‌وگو با پدران‌دو نوجوان ناپدید شده در یاسوج: بچه‌های‌مان را پیدا کنید

سلامت نیوز: پدر امید صفدری و پدر رامین رحمانی دو نوجوان ناپدید شده در یاسوج اعلام کرده‌اند که هنوز سرنخی از فرزندان‌شان پیدا نکرده‌اند و از مسئولان و مردم خواسته‌اند به کمک‌شان بیایند تا فرزندان‌شان را بیابند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از قانون پلاس، خداداد صفدری، پدر امید، یکی از نوجوان‌های ناپدید شده یاسوجی گفته است امید و همکلاسی‌اش رامین پنجشنبه هفته گذشته از خانه خارج شده‌اند و پس از آن هر چه با آن‌ها تماس گرفته‌‌اند آدرس خود را نگفته‌اند و پس از آن تا تقریبا ساعت یک بامداد گوشی همراه‌شان خاموش شده است.

وی اظهارکرد: بعد از خاموش شدن تلفن‌شان هیچ‌گونه تماسی با ما نگرفتند اما ما برای جست‌وجوی‌شان شهرهای یاسوج و سی‌سخت را گشتیم و به سپاه، اطلاعات، آگاهی و مخابرات اطلاع دادیم اما تاکنون هیچ ردی از آن‌ها پیدا نشده است.

پدر امید صفدری یکی از نوجوان‌های ناپدید شده یاسوجی افزود: فرزندم به من گفته بود که موتورسیکلت می‌خواهم؛ به او قول دادم به محض دریافت حقوق برایش می‌خرم اما انگار هر دو نفرشان از پیش برنامه داشتند که از خانه خارج شوند. با رامین رحمانی(دوستش) از دوره راهنمایی دوست است و با هم صمیمی نیز بودند.

صفدری ادامه داد: چند نفر با این دو نفر دعوا داشتند که در دادگاه نیز پرونده دارند و حتی دوبار فرزندم را با موتورسیکلت سوار کردند و حتی به آن‌ها نیز به خاطر رفت و آمدشان با فرزندم تذکر دادم به همین جهت به این افراد هم مشکوک هستم.

از مردم، مسئولان و رسانه ها برای پیدا شدن فرزندم و دوستش درخواست کمک دارم و از مسئولان انتظار دارم در صورت امکان به‌وسیله بالگرد برای جست‌وجوی هوایی، عکسبرداری و فیلمبرداری در مناطق صعب‌العبور اقدام کنند که زنده یا مرده آن‌ها پیدا شود. طی چند روز اخیر شب و روز زندگی ما آشوب شده است و هر چه می‌گردیم پیدایشان نمی‌کنیم و نمی‌دانیم چکار کنیم.

پدر امید گفت: فرزندم درس‌خوان بود و هیچ مشکلی هم نداشت؛ گوشی موبایل فرزندم تا موقعی که آخرین تماس را با آن‌ها داشته‌ایم شارژ داشت اما شایدبه صورت عمدی خاموش شده یا از طرف خودش یا از طرف فرد دیگری(شاید همان فردی که درگیری قبلی با هم داشتند) بوده است.

وی تصریح کرد: از طریق قانونی از این افراد شکایت کرده‌ایم. صدای فرزندم در هنگام گفت‌وگوی تلفنی با او، حالت عادی نداشت. همچنین مشخص بود که تنها نیستند و کسانی دیگر هم همراه‌شان هستند.

منوچهر رحمانی، پدر رامین یکی دیگر از نوجوان‌های ناپدید شده یاسوجی درباره این اتفاق گفت: امید(دوست فرزندم) و رامین پسرم در مدرسه با هم درس می‌خواندند و دوست شدند. روز پنجشنبه، ۲۵ مرداد به خانه ما آمد و با پسرم بیرون رفتند. در سطح شهر یاسوج، اطراف شهر و کوه گل و سی‌سخت دنبال فرزندم و دوستش گشتیم اما خبری از آن‌ها نشد.

وی با تاکید بر اینکه فرزندم هیچ مشکلی از نظر اخلاقی نداشته و ساکت و آرام بوده است، تصریح کرد: تا جایی که فرزندم را می شناسم اقدام به خودکشی نمی‌کند و دست به چنین کاری نمی‌زند و اهل خلاف هم نبود. هر طوری شده و چه پیش آمده اطلاعی ندارم و این احتمال هم وجود دارد که کس دیگری اقدام به این کار کرده باشد.

از مردم درخواست دارم هر اطلاعی از فرزندم پیدا کردند به ما اطلاع دهند و از مسئولان انتظار دارم که برای پیدا شدن فرزندم پیگیری‌های لازم را داشته باشند.وی یادآور شد: ساعت دو بامداد جمعه گذشته آخرین تماسی بود که با فرزندم داشتیم؛ جواب مرا نمی‌داد ولی دوستم تماس گرفت و جوابش را داد. دوستم گفت به نظر می‌رسد که حال عمومی فرزندم خوب نبوده. این احتمال وجود دارد که پیش دوستی یا رفیقی رفته باشند.سرهنگ بیت ا… محمد پور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در این باره عنوان کرد: تا این لحظه هیچ خبری از دو نوجوان یاسوجی در دست نیست. مفقود شدن این دو نوجوانان مشکل امنیتی و سیاسی نبوده، بلکه طبق شواهد بدون دلیل تصمیم به خروج از خانه گرفتند. تا این لحظه هیچ خبری از این دو نوجوان در دست نیست.نیروی انتظامی براساس وظیفه‌ای که دارد کار پایش را انجام می‌دهد. پرونده این دو نوجوان مفتوح است اما همچنان ردی از آن‌ها به دست نیامده است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

چگونه صفحه نمایش تلویزیون را تمیز کنیم؟

سلامت نیوز :دیگر اجازه ندهید گرد و غبار برنامه شما را مختل کند.برای اینکه از هر ثانیه برنامه مورد علاقه تان لذت ببرید، نیاز به صفحه نمایشی از تلویزیون دارید که عاری از هرگونه گرد و غبار، کثیفی و اثر انگشت باشد. زمانی که از مدیر موسسه خانه داری در مورد توصیه های نحوه تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون و همه تجهیزات مربوط به آن سوال شد، سخن از این نکته شروع شد که اول مطمئن شوید وسایل ضروری و موردنیاز را در خانه دارید: شیشه پاک کن و پاک کننده چند منظوره دستمال میکروفایبر دستمال پاک کننده وسایل الکترونیکی جاروبرقی با وسایل ضمیمه حال به شما آموزش می دهیم که چگونه صفحه نمایش تلویزیون، ریموت کنترل ها و بلندگوها را تمیز کنید. چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟ برای امنیت بیشتر، قبل از هر اقدامی تلویزیون را از پریز برق بکشید. اگر صفحه تلویزیون تان شیشه ای است، یک دستمال پارچه ای نرم را به مایع شیشه پاک کن آغشته و با آن صفحه نمایش را تمیز کرده و سپس با سمت دیگر دستمال آن را خشک کنید. هرگز، تاکید می کنیم هرگز شیشه پاک کن را مستقیما روی صفحه نمایش اسپری نکنید. با این کار دستگاهتان می تواند آسیب ببیند، این نکته در مورد کابینت آشپزخانه هم صادق است. قبل از تمیز کردن تلویزیون، آن را از پریز برق بکشید صفحه نمایش های ال سی دی، پلاسما یا مدل های جدیدتر را نمی توانید با روش سنتی دستمال مرطوب تمیز کنید. به جای این روش، با یک دستمال میکروفایبر خشک و نرم گرد و غبار آن را بزدایید. اگر کثیفی و لکه های خشک شده ای روی صفحه تلویزیون دیده می شود، آنها را توسط دستمال تمیز کننده تلویزیون، دستمال مرطوب مخصوص لوازم برقی و الکترونیکی از بین ببرید. با استفاده از دستمال میکروفایبر به سراغ دکمه ها و پشت تلویزیون رفته و کرد و غبارش را پاک کنید تا منافذش تمیز شود. حالا دو شاخه را به برق بزنید. تمیز کردن ریموت کنترل ریموت ها توسط همه لمس شده و در اطراف فضای خانه هم می چرخند! با این اوصاف ریموت کنترل چیزهای بسیاری را با چشم خود می بیند ولی به ندرت به آن توجه شده و تمیز می شود! همه آنچه باید انجام دهید این است که هر دو سمت آن را با یک دستمال پاک کننده تمیز کنید. اگر دستمال مخصوص وسایل الکترونیک یا دستمال چندکاره در دسترس دارید، از آنها استفاده کنید. دور انگشت خود دستمال را بپیچید و با کمک ناخن فرورفتگی ها، خطوط و گوشه های دکمه های ریموت کنترل را تمیز کنید. حال بگذارید در دمای اتاق و با هوای موجود خشک شود. تمیز کردن بلندگوها اگر پارچه یا فومی که روی بلندگوی تان کشیده شده، جداشدنی است (دفترچه راهنما را مطالعه کنید) آن را جدا کرده و دو سمتش را با جاروبرقی تمیز کنید تا غبار، پرز و موی حیوان خانگی تان که به سطح بلندگو چسبیده، پاک شود. اگر پوشش بلندگو را نمی توانید جدا کنید، از روی پوشش آن را جاروبرقی بکشید یا از رول های چسبناکی که برای از بین بردن پرز روی لباس و پارچه کاربرد دارد، استفاده کنید. با جوراب شلواری قدیمی هم می توان پرزها را از بین برد. برای بلندگوهایی که سطحی سخت و مانند مانیتور دارند، از یک دستمال میکروفایبر مرطوب و بدون پرز استفاده کرده و سپس سطح بلندگو را خشک کنید. منبع : chidaneh.com