خانه / سلامت / گفت‌وگو با پدران‌دو نوجوان ناپدید شده در یاسوج: بچه‌های‌مان را پیدا کنید

گفت‌وگو با پدران‌دو نوجوان ناپدید شده در یاسوج: بچه‌های‌مان را پیدا کنید

سلامت نیوز: پدر امید صفدری و پدر رامین رحمانی دو نوجوان ناپدید شده در یاسوج اعلام کرده‌اند که هنوز سرنخی از فرزندان‌شان پیدا نکرده‌اند و از مسئولان و مردم خواسته‌اند به کمک‌شان بیایند تا فرزندان‌شان را بیابند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از قانون پلاس، خداداد صفدری، پدر امید، یکی از نوجوان‌های ناپدید شده یاسوجی گفته است امید و همکلاسی‌اش رامین پنجشنبه هفته گذشته از خانه خارج شده‌اند و پس از آن هر چه با آن‌ها تماس گرفته‌‌اند آدرس خود را نگفته‌اند و پس از آن تا تقریبا ساعت یک بامداد گوشی همراه‌شان خاموش شده است.

وی اظهارکرد: بعد از خاموش شدن تلفن‌شان هیچ‌گونه تماسی با ما نگرفتند اما ما برای جست‌وجوی‌شان شهرهای یاسوج و سی‌سخت را گشتیم و به سپاه، اطلاعات، آگاهی و مخابرات اطلاع دادیم اما تاکنون هیچ ردی از آن‌ها پیدا نشده است.

پدر امید صفدری یکی از نوجوان‌های ناپدید شده یاسوجی افزود: فرزندم به من گفته بود که موتورسیکلت می‌خواهم؛ به او قول دادم به محض دریافت حقوق برایش می‌خرم اما انگار هر دو نفرشان از پیش برنامه داشتند که از خانه خارج شوند. با رامین رحمانی(دوستش) از دوره راهنمایی دوست است و با هم صمیمی نیز بودند.

صفدری ادامه داد: چند نفر با این دو نفر دعوا داشتند که در دادگاه نیز پرونده دارند و حتی دوبار فرزندم را با موتورسیکلت سوار کردند و حتی به آن‌ها نیز به خاطر رفت و آمدشان با فرزندم تذکر دادم به همین جهت به این افراد هم مشکوک هستم.

از مردم، مسئولان و رسانه ها برای پیدا شدن فرزندم و دوستش درخواست کمک دارم و از مسئولان انتظار دارم در صورت امکان به‌وسیله بالگرد برای جست‌وجوی هوایی، عکسبرداری و فیلمبرداری در مناطق صعب‌العبور اقدام کنند که زنده یا مرده آن‌ها پیدا شود. طی چند روز اخیر شب و روز زندگی ما آشوب شده است و هر چه می‌گردیم پیدایشان نمی‌کنیم و نمی‌دانیم چکار کنیم.

پدر امید گفت: فرزندم درس‌خوان بود و هیچ مشکلی هم نداشت؛ گوشی موبایل فرزندم تا موقعی که آخرین تماس را با آن‌ها داشته‌ایم شارژ داشت اما شایدبه صورت عمدی خاموش شده یا از طرف خودش یا از طرف فرد دیگری(شاید همان فردی که درگیری قبلی با هم داشتند) بوده است.

وی تصریح کرد: از طریق قانونی از این افراد شکایت کرده‌ایم. صدای فرزندم در هنگام گفت‌وگوی تلفنی با او، حالت عادی نداشت. همچنین مشخص بود که تنها نیستند و کسانی دیگر هم همراه‌شان هستند.

منوچهر رحمانی، پدر رامین یکی دیگر از نوجوان‌های ناپدید شده یاسوجی درباره این اتفاق گفت: امید(دوست فرزندم) و رامین پسرم در مدرسه با هم درس می‌خواندند و دوست شدند. روز پنجشنبه، ۲۵ مرداد به خانه ما آمد و با پسرم بیرون رفتند. در سطح شهر یاسوج، اطراف شهر و کوه گل و سی‌سخت دنبال فرزندم و دوستش گشتیم اما خبری از آن‌ها نشد.

وی با تاکید بر اینکه فرزندم هیچ مشکلی از نظر اخلاقی نداشته و ساکت و آرام بوده است، تصریح کرد: تا جایی که فرزندم را می شناسم اقدام به خودکشی نمی‌کند و دست به چنین کاری نمی‌زند و اهل خلاف هم نبود. هر طوری شده و چه پیش آمده اطلاعی ندارم و این احتمال هم وجود دارد که کس دیگری اقدام به این کار کرده باشد.

از مردم درخواست دارم هر اطلاعی از فرزندم پیدا کردند به ما اطلاع دهند و از مسئولان انتظار دارم که برای پیدا شدن فرزندم پیگیری‌های لازم را داشته باشند.وی یادآور شد: ساعت دو بامداد جمعه گذشته آخرین تماسی بود که با فرزندم داشتیم؛ جواب مرا نمی‌داد ولی دوستم تماس گرفت و جوابش را داد. دوستم گفت به نظر می‌رسد که حال عمومی فرزندم خوب نبوده. این احتمال وجود دارد که پیش دوستی یا رفیقی رفته باشند.سرهنگ بیت ا… محمد پور، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در این باره عنوان کرد: تا این لحظه هیچ خبری از دو نوجوان یاسوجی در دست نیست. مفقود شدن این دو نوجوانان مشکل امنیتی و سیاسی نبوده، بلکه طبق شواهد بدون دلیل تصمیم به خروج از خانه گرفتند. تا این لحظه هیچ خبری از این دو نوجوان در دست نیست.نیروی انتظامی براساس وظیفه‌ای که دارد کار پایش را انجام می‌دهد. پرونده این دو نوجوان مفتوح است اما همچنان ردی از آن‌ها به دست نیامده است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

آزمایش خونی که احتمال مرگ را پیش‌بینی می‌کند

سلامت نیوز: محققان با استفاده از گروهی از نشانگرهای زیستی، آزمایش خونی طراحی کردند که احتمال مرگ یک فرد را در ۱۰ سال آینده پیش بینی می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، دانشمندان آلمانی با بررسی های انجام شده روی ۴۴ هزار نفر، ۱۴ نشانگر زیستی را در خون شناسایی کردند که بر احتمال مرگ یک فرد اثر می گذارند. به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل ،این نشانگرهای زیستی که به استناد آزمایش های انجام شده با دقتی ۸۳ درصدی احتمال مرگ فرد را در ۱۶ سال آینده پیش بینی می کنند، به همه چیز از ایمنی و کنترل قند خون گرفته تا گردش چربی و التهاب ارتباط دارند. این روش هنوز در قالب یک آزمایش خون معمولی مانند آزمایش هایی که برای تشخیص عفونت در بیمار انجام می شود، تست نشده است. دانشمندان امید دارند که نتایج تحقیقاتشان به ابداع آزمایش خونی بینجامد که بتوان روزی از آن برای هدایت فرآیند درمان بیماران استفاده کرد و به عنوان نمونه با استفاده از آن در مورد شانس زنده ماندن بیماران میانسال، پیش از جراحی، اطمینان خاطر کسب کرد. پزشکان عموما با استفاده از فاکتورهایی چون فشارخون و سطح کلسترول می توانند احتمال مرگ یک فرد را طی یک سال آتی پیش بینی کنند اما پیش بینی این احتمال در بازه طولانی تری چون ۵ تا ۱۰ سال بعد، کار ساده ای نیست. اگرچه کارشناسان از این تحقیق به عنوان گامی هیجان انگیز یاد کرده اند اما متذکر شده اند که پیش از اجرای آن در دنیای واقعی به پژوهش های بیشتر در این باره نیاز است. جزئیات این پژوهش در نشریه Nature Communications منتشر شده است.