خانه / اخبار پزشکی / ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است/ وجود ۱۹۵مرکز درمان سرطان

۴۰ هزار تخت بیمارستانی در حال ساخت است/ وجود ۱۹۵مرکز درمان سرطان

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی بعدازظهر جمعه در ادامه سفر یک‌روزه خود به استان سمنان و در حاشیه بازدید از طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان ضمن بیان اینکه ساخت ۴۰ هزار تخت درمانی در دست اجرا است، تأکید کرد: ۷۰ هزار تخت درمانی موردنیاز کشور است که این امر می‌تواند بخشی از نیاز کشور را در تخت‌های درمانی جبران کند.

وی افزود: ساخت ۲۵۰ کلینیک در کشور نیز در زمره برنامه‌های وزارتخانه است که بخش اعظم آن‌ها تکمیل و تحویل چرخه درمان و بهداشت کشور شده و بخش اندک آن نیز در سال۹۷ تکمیل می‌شود.

معاون وزیر بهداشت در ادامه به مقوله بیماران سرطانی نیز پرداخت و گفت: خوشبختانه ۱۴۵ مرکز درمانی سرطان نوع یک در کشور وجود دارد که به بیماران خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

جان بابایی با بیان اینکه ۳۰ مرکز نوع دو و ۱۵مرکز فوق پیشرفته بیماران سرطانی نیز در کشور فعالیت می‌کند تا مجموع مراکز نوع یک، دو و تخصصی سرطان کشور به عدد۱۹۵ برسد، تأکید داشت: تمامی خدمات درمانی سرطان خوشبختانه به دست توانمند پزشکان ایرانی در داخل کشور صورت می‌پذیرد.

وی در پایان افزود: سالانه ۱۰۰ هزار بیمار سرطانی در کشور به خیل سرطانی‌ها افزوده می‌شوند که پیش‌بینی می‌شود در ۱۵ سال آتی این میزان به ۱۵۰ هزار نفر در سال برسد که تغییر در سبک زندگی، مقابله با آلایندگی هوا، دوری از دخانیات و … در زمره عوامل کاهش این سیر سعودی هستند.

معاون وزیر بهداشت در سفر یک‌روزه خود به مرکز استان سمنان علاوه بر افتتاح کلینیک فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی سمنان از طرح‌های دیالیز، مرکز در حال ساخت سوانح و سوختگی و درمان سرطان و بخش بیماران روانی بیمارستان کوثر سمنان بازدید کرد.

مرکز درمان سرطان و سوانح سوختگی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

درباره ی همیار اول

مطالب مرتبط

کاهش ۲۷ درصدی ارز تخصیصی به محصول نهایی دارو

سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: بیش از ۵۱ درصد ارز تخصیصی حوزه دارو به مواد اولیه دارویی تعلق گرفته است.

پاسخی بگذارید