خانه / سلامت / ۹ میلیارد پلاستیک تولیدی بشر بازیافت نشده است

۹ میلیارد پلاستیک تولیدی بشر بازیافت نشده است

سلامت نیوز:با وجود پیشرفت‌ها در فرآیند بازیافت، بیشتر مواد پلاستیکی در جهان همچنان به شکل زباله درآمده و راهی سایت‌های دفن زباله می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، کارشناسان محیط زیست در آمریکا می‌گویند: به رغم تلاش‌هایی که در فرآیند بازیافت انجام گرفته بیشتر مواد پلاستیکی در جهان به شکل زباله در می‌آیند و روانه سایت‌های دفن زباله می‌شوند.

طبق بررسی انجام شده بیش از ۹ میلیارد تن پلاستیک در شش دهه گذشته تولید شده که تا سال ۲۰۱۵ حدود هفت میلیارد تن از آن به شکل زباله درآمده‌اند. همچنین حدود ۹ درصد از آن‌ها بازیافت شده و حدود ۱۲ درصد دیگر سوزانده شده‌ است.

در سال ۱۹۶۰، پلاستیک حدود یک درصد زباله در سایت‌های دفن زباله شهری در کشورهای صنعتی را تشکیل می‌داد درحالیکه این رقم در سال ۲۰۰۵ به حدود ۱۰ درصد رسیده‌ است.

به گزارش دیسکاوری نیوز، درصورتیکه روند فعلی ادامه پیدا کند تا سال ۲۰۵۰ جهان با ۱۳ میلیارد تن زباله پلاستیکی روبرو خواهد بود.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.