خانه / سلامت / ۳ قربانی در ماجراجویی مرگبار

۳ قربانی در ماجراجویی مرگبار

سلامت نیوز: سه برادر و دو برادر‌زاده چالوسی که سفر پر خطری را آغاز کرده بودند سر انجام آن با مرگ هولناک سه تن از این مسافران در میان برف و سرما همراه شد. حادثه هنگامی رخ داد که این افراد تصمیم به سفری ماجرا جویانه گرفته و تلاش کردند از مسیر کوهستان خود را به استان البرز برسانند.

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه ایران نوشت: روز پنجشنبه گذشته ۵ نفر از اهالی روستای انگوران مرزن آباد از توابع شهرستان چالوس تصمیم گرفتند دراقدامی ماجراجویانه از مسیر کوهستانی خود را به استان البرز برسانند.مسافران سفرمرگ هم سه برادر و دو برادر‌زاده‌شان بودند.اما درجریان این سفر دوتن از آنها درمیانه راه منصرف شده وبه روستا بازگشتند و از مصمم بودن بقیه اعضای خانواده برای این سفرمرگبارخبر دادند.
دو مرد نجات یافته سید رحمان و عباس میرنورالهی نام دارند، و سه قربانی هم سید رحیم، سید محمد حسین و سید محرمعلی بودند که در منطقه گردنه عسلک گرفتار برف و بوران شدند.جان باختگان، روز جمعه زمان برگشت از جاده روستای آزادبر بخش آسارا از توابع استان البرز و گردنه‌های عسلک به علت ریزش سنگین برف و کولاک زمین گیر شده بودند که به‌دنبال اعلام این خبر، ردیابی‌های ماهواره‌ای از طریق شبکه تلفن همراه در دستور کارتیم‌های تجسس قرار گرفت و هماهنگی‌ها برای بهره‌گیری از بالگردهای امداد و نجات نیز انجام شد. اما نیروهای امدادی زمانی به گمشدگان درکوهستان برفی رسیدند که هرسه، ساعت‌ها قبل براثرسرما یخ زده بودند.
اجساد سه قربانی در ارتفاعات ما بین استان‌های مازندران و البرز در منطقه ارندرس حوالی روستای آزاد بر پیدا شد وشمار زیادی از بستگان و اهالی بخش مرزن آباد به دنبال این خبر به محل حادثه رفته و با تلاش فراوان اجساد آنها را به زادگاهشان منتقل کردند.هفته پیش نیز یک دامدار به همراه فرزندش که برای یافتن دام هایشان به ارتفاعات جنگلی چالوس رفته بودند به علت گرفتارشدن در برف و سرما جان باختند.
مهدی انگوران، یکی ازنزدیکان قربانیان حادثه در حالی که هنوز در شوک از دست دادن سه نفر از عزیزانش بود، گفت: صبح روز پنجشنبه ۱۱ آذر سید رحمان که بزرگترین برادر خانواده بود به همراه پسرش سید محمد حسین و برادرانش سید محرمعلی ۳۵ ساله، رحیم ۴۰ ساله و پسرش سید عباس تصمیم گرفتند در هوای پاییزی از کوه های البرز عبور کنند و به کرج بروند. اما بامداد روز جمعه طوفان و باران سیل آسا غافلگیرشان کرد و مجبور شدند برگردند. اما نیمه شب پنجشنبه طوفان و باران شدت گرفته و آنها در برف و مه و سرمای شدید گرفتار شدند. به‌ طوری که دیگر توان حرکت نداشتند و همین عامل باعث شد دو برادر و یکی از برادرزاده‌ها در برف و سرما یخ بزنند و جانشان را از دست بدهند.
وی ادامه داد: محرمعلی و رحیم که در این ماجرا جانشان را از دست دادند در یک شرکت خصوصی کار می کردند و متأهل بودند. آنها هرکدام دو فرزند داشتند و این حادثه غم انگیز بشدت خانواده هایشان را متأثر کرده است. بدتر اینکه سیدرحمان در همانجا شاهد مرگ پسرش محمد حسین و دوبرادرش بود که از سرما یخ زده بودند و دیگر نفس نمی‌کشیدند. ازسوی دیگر عباس – فرزند رحیم – که شاهد مرگ پدرش بود توانست با سختی با عمویش از مهلکه فرار کند و خودشان را نجات دهند.
این در حالی است که آنها وقتی به روستای انگوران رسیدند شرایط مساعدی نداشتند و پس از بستری شدن در بیمارستان و تحت درمان قرار گرفتن از بیمارستان مرخص شدند.
مهدی انگوران گفت: با تلاش‌های مشترک نیروهای امدادی هلال احمراستان‌های مازندارن و البرز سرانجام پیکرهای دو برادر و برادرزاده‌شان در منطقه اندرس، واقع در ارتفاعات بین البرز و مازندران در حومه روستای آزادبر کشف شد و به روستاانتقال یافت که عصردوشنبه به خاک سپرده شدند.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

امروز و فردا بارش‌ها در سواحل شمال کشور تقویت می‌شود/ کاهش دما طی دو روز آینده برای تهران

سلامت نیوز: امیر حسین نقشینه گفت: امروز پنج شنبه و فردا جمعه بارش ها در سواحل شمال تقویب می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،امیر حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور طی چند روز آینده گفت: امروز پنج شنبه و فردا جمعه بارش ها در سواحل شمال تقویب می شود. وی در ادامه بیان کرد: دریای خزر هم طی امروز و فردا مواج و متلاطم می شود و تا روز شنبه با کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور مواجهه خواهیم بود. این کاهش دما بیشتر برای سواحل و شهرهای نزدیک به خط ساحلی محسوس تر است. وی در ادامه تاکید کرد: این کاهش دما بین ۲ تا ۵ درجه خواهد بود. نقشینه در ادامه گفت: روند افزایش نسبی دما از روز شنبه به بعد را نیز خواهیم داشت. همچنین طی امروز و فردا پنج شنبه و جمعه برای مناطق شمالی آذربایجان غربی و شرقی بارش پراکنده باران را خواهیم داشت. بر روی ارتقاعات البرز شرقی و خراسان شمالی نیز بارش پراکنده پیش بینی شده است. این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: شنبه در سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و خراسان شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت. از شنبه شب از میزان ابرناکی در این مناطق کاسته می شود و افزایش نسبی دما در شمال غرب و سواحل شمال را خواهیم داشت. نقشینه در ادامه بیان کرد: تا ابتدای هفته آینده در مناطق شرق ایران افزایش سرعت باد و در برخی ساعات خیزش گرد و خاک به ویژه برای زابل وسیستان و بلوچستان را شاهد خواهیم بود. وی در ادامه درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران هم امروز صاف تا کمی ابری خواهد بود و طی امروز پنج شنبه و جمعه دمای هوای تهران اندکی کاهش پیدا خواهد کرد.