خانه / سلامت / ۵۰ هزار نفر، اینترنتی مشاوره گرفتند

۵۰ هزار نفر، اینترنتی مشاوره گرفتند

سلامت نیوز: رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت:۵۰ هزار نفر از سال ۹۲ تاکنون از مشاوره اینترنتی این سازمان بهره مند شدند که ۵۸ درصد آنان مجرد، ۵۳ درصد در گروه سنی ۲۰ تا ۳۴ سال و ۵۴ درصد بیکار بودند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، فاطمه عباسی روز چهارشنبه در دومین جشنواره روانشناسی در تالار ایوان شمس افزود: مشاوره اینترنتی بهزیستی بستر مناسب برای کاهش آسیب های اجتماعی جوانان و ارتقای سلامت جامعه به شمار می رود و برنامه داریم که آن را گسترش دهیم.
وی، روانشناسی را علمی انسانی و درعین حال علمی تجربی و فلسفی خواند و گفت: بهزیستی به عنوان متولی سلامت روانی و اجتماعی و در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، طرح های متعددی را در دفتر مشاوره این سازمان در دست اجرا دارد.
وی اضافه کرد: ۱۰۳ مرکز مشاوره دولتی و یکهزار و ۹۰۰ مرکز مشاوره خصوصی در سه حوزه سلامت روان، مشاوره عمومی و مشاوره تخصصی در کشور فعالیت دارند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: ۳۱ استان کشور مجهز به خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ است که تمام شهرها و روستاهای زیرمجموعه خود را پوشش می دهد.

عباسی افزود: ۴۰۰ روانشناس در خط مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ در حیطه های مختلف مانند سلامت جنسی و کودک و نوجوان مشاوره ارائه می کنند.
وی با اشاره به ارائه حمایت های روانی و اجتماعی در بلایا و پس از سوانح از سوی بهزیستی موسوم به طرح محب گفت: این حمایت ها در سوانح تاثربرانگیز سال گذشته شامل حوادث معدن یورت، سقوط هواپیمای یاسوج و زلزله کرمانشاه ارائه شد.
وی اضافه کرد: آموزش مهارت های زندگی با هدف ارتقای توانمندی های فردی با توجه به کمبودهای موجود در حال حاضر فقط برای زنان سرپرست خانوار و دانشجویان تحت پوشش بهزیستی اجرا می شود.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به طرح آموزش پیش از ازدواج با هدف شناخت صحیح همسریابی نیز گفت: همچنین آموزش های خانواده برای همسران متاهل در پنج سال اول زندگی نیز ارائه می شود چراکه بیشترین طلاق ها در پنج سال اول زندگی رخ می دهد.
عباسی افزود: طرح غربالگری اضطراب کودکان پنج تا ۶ سال نیز با هدف ارتقای سلامت روان جامعه و شناسایی زودهنگام اضطراب در دوران کودکی اجرا می شود.
وی ادامه داد: سامانه ای نیز برای آموزش مداوم مشاوران راه اندازی شده است.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

خشکی و ترک پوست را با سیب درمان کنید

سلامت نیوز: سیب ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست و رنگ پریدگی را برطرف می کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا، سیب یکی از بهترین میوه هایی است که برای شاداب نگه داشتن بدن و بالابردن توان بدن برای مقابله با حملات ویروس ها و میکروب ها موثر بوده لذا مصرف آن برای همه سنین توصیه می شود، همچنین استفاده از سیب ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست و رنگ پریدگی را برطرف می کند. همچنین وجود املاحی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم در سیب درد مفاصل را برطرف کرده و استخوان های بدن را محکم می کند؛ از طرفی از دیگر فواید این ماده مهم و اساسی این است که باکتری های موجود بین لثه و دندان را از بین می برد و به گفته پزشکان می تواند نقش مسواک را نیز ایفا کند؛ همچنین جویدن سیب موجب تقویت عضلات فک می شود. بر اساس این گزارش، از دیگر فواید سیب می توان به درمان سرماخوردگی و کشتن میکروب های موجود در بدن اشاره کرد؛ از طرفی به دلیل وجود فیبر بالا در سیب، این ماده در هضم غذا نیز بسیار موثر است و از نفخ شکم جلوگیری می کند؛ همچنین جلوگیری از چاقی، درمان زخم دهان، خارج کردن حرارت اضافی از بدن، رفع گرفتگی صدا و درمان التهاب کلیه از دیگر فواید مصرف سیب است. قابل ذکر است؛ موارد ذکر شده تنها بخشی از فواید این میوه اساسی و موثر در بدن است لذا چه در طب نوین و چه در طب سنتی مصرف آن برای همه افراد توصیه شده چرا که مصرف سیب بدن را از هجوم میکروب ها بیمه می کند.