خانه / سلامت / ۸ زخمی در انفجار شرکت سیمان خوزستان

۸ زخمی در انفجار شرکت سیمان خوزستان

سلامت نیوز:رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خوزستان گفت: انفجار در کوره شرکت سیمان خوزستان در هفتکل، ظهر روز چهارشنبه هشت مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، شهیار میرخشتی چهارشنبه اظهار کرد: از هشت نفر مصدوم، هفت نفر دچار سوختگی با مواد مذاب و یک نفر دچار ضربه مغزی ناشی از سقوط از ارتفاع شدند.

وی افزود: از این هفت نفر، ۶ نفر به بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز و یک نفر به بیمارستان مادر رامهرمز و مصدوم دچار ضربه مغزی به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شدند.

اسحاق مرادی، فرماندار هفتکل نیز در این باره گفت: حادثه انفجار کارخانه سیمان خوزستان ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه امروز بر اثر گیر کردن دریچه مواد مذاب، رخ داد و مواد مذاب از آن به بیرون پرتاب شد.

مرادی افزود: به گفته مدیر عامل این کارخانه بر اثر انفجار ۶ نفر از کارگران مصدوم شدند که پنج نفر به بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز اعزام شدند و یک نفر از مصدومان نیز بر اثر سقوط از ارتفاع هنگام فرار از محل حادثه دچار شکستگی اعضا و ضربه مغزی شد و به بیمارستان گلستان اهواز اعزام شد.

وی بیان کرد: حال مصدومان ناشی از سوختگی رضایت بخش است.

کارخانه سیمان خوزستان در ۱۵ کیلومتری جاده رامهرمز – هفتکل واقع شده است. هفتکل در شرق خوزستان قرار دارد.

درباره ی ali

مطالب مرتبط

استفاده از کانکس به جای مدارس آسیب‎دیده از سیل پلدختر

سلامت نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای این مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا منطقه لرستان، رضا زینی وندمقدم در جمع خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان، اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش لرستان در بحث سیل اخیر و ارزیابی خسارت وارده به مدارس استان سه موضوع را ازجمله ۱۱۳ مدرسه کامل تخریب شده در اثر سیل، ۳۳۰ مدرسه آسیب دیده که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند و مدارس نیمه کاره را اولویت بندی کرد. وی با ابراز رضایت از روند تعمیر مدارس آسیب دیده شهرستان پلدختر، افزود: در بازدیدی که هفته گذشته به همراه مدیرکل نوسازی و نمایندگان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مدارس تعمیری پلدختر داشتیم کار تعمیر این مدارس شروع شده و در حال انجام است و امیدواریم با تلاش شبانه روزی کلیه نیروها و کمک خیرین این مدارس برای اول مهر آماده شوند تا جشن آغاز سال تحصیلی را با حضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستان و دانش آموزان در پلدختر داشته باشیم. زینی وندمقدم با اشاره به مدت زمان کم برای ساخت مدارس شش و ۹ کلاسه در شهرستان پلدختر، ادامه داد: برای این گونه مدارس به ویژه مدارس روستایی با جمعیت بالا با همکاری نوسازی مدارس کانکس های بزرگی را در نظر گرفته ایم تا در اول مهر هیچ دانش آموزی بدون کلاس درس نباشد.